Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Biegać każdy może… I edycja Sztafety Firm za nami

2014-09-29

28 września 2014 r. na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbyła się pierwsza edycja Sztafety Firm – imprezy biegowej dedykowanej, jak wskazuje jej nazwa, firmom działającym na trójmiejskim rynku.

Ideą Sztafety Firm, z uwagi na to, że bieg sztafetowy to klasyczne wyzwanie z zakresu team building, jest integracja pracowników poprzez dobrą zabawę i zespołową rywalizację. Nie inaczej było dzisiaj. Słabszym biegaczom żywiołowy doping kolegów dodawał skrzydeł, a ci silniejsi wylewali siódme poty, by choć trochę poprawić wynik swojej drużyny, w myśl zasady, że najskuteczniejsza jest praca zespołowa.

- Dzisiejsza impreza pokazała, że ludzie bardzo chętnie podejmują aktywność fizyczną, co nas, pracowników Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu bardzo cieszy – powiedział prof. Wojciech Ratkowski, uczestnik Sztafety Firm w drużynie AWFiS – Jednak bardzo ważne jest to, by zwłaszcza na początku przygody z bieganiem mieć profesjonalne wsparcie, bo ruch niewłaściwie poprowadzony może prowadzić do zniechęcenia, a co gorsze, nawet do kontuzji, a tego chcielibyśmy uniknąć. Jeśli ktoś włącza się w tego typu imprezy, to powinien mieć przyjemność z tego, że startuje, że spotyka się z innymi. Zwycięstwo nie jest tutaj najważniejsze. Celem jest dobra zabawa z ukierunkowaniem na zdrowie i z tego właśnie powodu jako Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu chętnie włączamy się w takie przedsięwzięcia jak Sztafeta Firm.  

Do dzisiejszego biegu każda firma mogła zgłosić dowolną liczbę czteroosobowych drużyn, a w ich skład mógł wejść każdy, niezależnie od stanowiska zajmowanego w firmie i poziomu sportowego. Najliczniejsza okazała się reprezentacja firmy OPEC Gdynia, która wystawiła aż pięć drużyn. Równie imponująca była liczba firm, które zapisały się na liście uczestników. Na starcie trasy liczącej 2,5 kilometra stawiło się 27 firm, natomiast z dystansem pięciu kilometrów zmierzyły się 23 firmy. Wśród uczestników biegu nie zabrakło także Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, którą reprezentowali prof. Wojciech Ratkowski, prof. Kazimierz Kochanowicz, dr Mirosław Piątek oraz studentka Akademii – Natalia Bartkowska. - Niezmiernie się cieszę, że w Sztafecie Firm wzięła udział także Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu – wyznał prof. Kazimierz Kochanowicz, reprezentujący AWFiS – Dzięki wsparciu Pana Rektora prof. Waldemara Moski udało się zorganizować wspaniałą imprezę łączącą dbałość o zdrowie z festynem rodzinnym.   

Na dystansie 2,5 km w sztafecie mężczyzn zwyciężyła firma Wartsila (41:57), na drugim miejscu uplasowała się Polpharma (44:44), a na trzecim Pomorska Kolej Metropolitalna (45:31). W sztafecie kobiet zwyciężyła Polpharma (53:34), drugie miejsce zajęła firma ASE (57:53) i trzecie – Artlife Centrum Okulistyczne (1:04:21). Z kolei wśród drużyn mieszanych na pierwszym miejscu uplasowała się firma Even Concept Sp. z o.o. (Gymnasion) (42:47), na drugim firma ASE (45:20) i na trzecim AWFiS (46:13).

Na dystansie 5 kilometrów w sztafecie mężczyzn zwyciężyła firma OPEC Gdynia (1:26:27), drugie miejsce na podium zajęła firma Lipczyński Sp. z o.o. (1:27:39), natomiast trzecie firma BMG Goworowski Sp. z o.o. (1:30:29). W sztafecie mieszanej na pierwszym miejscu uplasowała się Polpharma (1:30:35), na drugim Nordea IT Polska (1:32:22), zaś na trzecim firma Gazuno Langowski Sp. J. (1:35:17). Z pięcioma kilometrami zmierzyła się też jedna drużyna żeńska z firmy OPEC Gdynia, która ukończyła sztafetę w czasie 1:58:11.

W zamyśle organizatorów biegowa rywalizacja przedstawicieli firm i instytucji miała być także spiritus movens dla realizacji projektów zgłoszonych do konkursu przez pomorskie pozarządowe stowarzyszenia i fundacje. O tym, które projekty uzyskają wsparcie finansowe – grant w wysokości 10 000 zł – mają zadecydować uczestnicy Sztafety Firm w głosowaniu internetowym.

- Postanowiliśmy zorganizować pierwszą na Pomorzu biegową sztafetę firm i jednocześnie połączyć działania team buildingowe, które służą wszechstronnemu rozwojowi poszczególnych firm i instytucji z akcją wspierającą realizację projektów, które wygrały w konkursie zorganizowanym dla pomorskich fundacji i stowarzyszeń – podkreśla Iwona Klafetka, organizatorka Sztafety Firm – Przez dwa miesiące za pośrednictwem strony internetowej organizacje pozarządowe składały swoje projekty, potem jury na drodze konkursu wybrało sześć najciekawszych, a drużyny startujące w Sztafecie Firm głosowały podczas rejestracji na jeden z przedstawionych projektów. Trzeba podkreślić, że właśnie dzięki udziałowi firm będzie można zrealizować jeden z projektów. Szczególne podziękowania należą się firmie Polpharma, sponsorowi imprezy, a także partnerom – Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu (współorganizatorowi imprezy) oraz firmie OPEC Gdynia, która była najlepiej reprezentowana. Już dzisiaj zachęcamy do uczestnictwa w przyszłorocznej Sztafecie Firm.

ip

Fot. B. Zarach

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Sport

w Trójmieście w innych miastach
video
FB dlaMaturzysty.pl reklama