Czekanie na baraże

2010-03-28

W sobotni wieczór w Lęborku drużyna AZS UG zakończyła swój udział w rozgrywkach II ligi futsalu grupy pomorskiej. Akademicy od kilku kolejek pewni pierwszego miejsca, przyjechali na mecz w niepełnym składzie. Zabrakło m.in. trzech graczy z wyjściowej piątki - kapitana Wojciecha Pawickiego oraz braci Pawła i Mateusza Pytków.

Dobry początek w wykonaniu AZS-u udokumentowany trzema bramkami rozluźnił poczynania przyjezdnych, czego konsekwencją były dwie strzelone bramki przez LSSS WybierzLębork.pl. Wynik 2:3 utrzymał się do przerwy.

Druga połowa spotkania była bardzo wyrównana. Pomimo wielu sytuacji po obu stronach gole nie padły. Swoją wysoką dyspozycję zaprezentowali obaj bramkarze. Dopiero w końcówce AZS UG strzelając dwie bramki przypieczętował swoją wygraną.

Prym wśród gości już tradycyjnie wiódł Łukasz Knioch zdobywca trzech goli, po jednym dołożyli Łukasz Grabowski, Grzegorz Musik, Michał Orzoł i Jakub Pietrzak.

Po meczu członek zarządu PZPN i przewodniczący Komisji Futsalu w Pomorskim ZPN Bogdan Duraj wręczył kapitanowi drużyny AZS-u puchar za zajęcie pierwszego miejsca w II PLF grupy pomorskiej. Po zwycięstwie drużynę z Gdańska czekają jeszcze baraże o awans na zaplecze ekstraklasy. Dwumecz zaplanowano na 1 i 8 maja. Rywala gdańszczan poznamy na najbliższym posiedzeniu Komisji Wydziału Futsalu PZPN.

19. kolejka: GKS Żukowo - LSSS WybierzLębork.pl 8:2, Hotel Continental Krynica Morska - MZKS Hel 5:0
20. kolejka: MZKS - GKS 3:3