Dwa oblicza Gdańska

2009-12-04

Piłkarze ręczni AZS AWFiS tylko momentami nawiązywali równą walkę z Zagłębiem Lubin. Najlepiej zaprezentował się Michał Wysokiński, ale musiał opuścić przedwcześnie parkiet z powodu kontuzji.

Gdy w 6. minucie Paweł Adamczak zdobył bramkę na 5:1 dla gości, wydawało się, że emocji już nie będzie. Akademicy próbowali odrabiać straty, ale rywale również trafiali do siatki. Po zdobyciu czterech goli z rzędu goście prowadzili w 22. minucie 12:5. W bramce Zagłębia znakomicie spisywał się Adam Malcher. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części gry było 16:8 dla lubinian. Jednak AZS-owi udało się zniwelować straty za sprawą Wysokińskiego i Adama Marciniaka.

W 33. minucie po zdobyciu gola Wysokiński niefortunnie upadł i odniósł kontuzję. Mimo interwencji masażysty nie wrócił już na boisko. O jego postawie w tym meczu świadczy to, że grając niewiele ponad połowę meczu był najlepszym strzelcem zespołu AZS. Akademicy złapali wiatr żagle bez swojego asa, ale tylko na krótko. Po bramkach Roberta Foglera i Michała Bednarka przewaga gości stopniała do dwóch goli (15:17 w 36. minucie). Zagłębie nie pozwoliło gospodarzom na więcej. Pomiędzy 40. a 45. minutą goście rzucili pięć bramek, podczas gdy jedyny punkt dla AZS zdobył Piotr Chrapkowski. Miedziowi kontrolowali przebieg gry do końca i odnieśli pewne zwycięstwo w Gdańsku.

AZS AWFiS Gdańsk - Zagłębie Lubin 27:33 (11:16)

Sędziowie: Budziosz i Olesiński