Energa Stoczniowiec najlepszy na północy

2009-12-14

Gdańscy hokeiści pewnie zwyciężyli TKH Nesta Toruń na wyjeździe. Była to szósta z rzędu wygrana podopiecznych Andrzeja Słowakiewicza.

Już w 2. minucie gospodarze zdobyli gola. Zoltan Kubát celnie dobił strzał Arkadiusza Marmurowicza. Stoczniowcy nie załamali się tym i dążyli do wyrównania. W 9. minucie zarówno Mateusz Rompkowski, jak i Jozef Vitek trafili w słupek. Chwilę później strzał Milana Furo obronił bramkarz. Sposób na pokonanie Michała Plaskiewicza znalazł Wojciech Jankowski, strzelając między parkanami. W 19. minucie w słupek trafił Marmurowicz, ale torunianie nie poprzestali na tym. Na 25 sekund przed końcem tercji Łukasz Chrzanowski wyprowadził TKH na prowadzenie.

Po pięciu minutach drugiej części gry był remis 2:2. Podanie Romana Skutchana zza bramki wykorzystał Jarosław Rzeszutko. Ze strony gospodarzy groźnie uderzali Mariusz Kuchnicki, Bartłomiej Talaga, Chrzanowski i Kubát. Tymczasem to Energa Stoczniowiec zdobył gola. Pomimo osłabienia z kontrą wyszli Bartłomiej Wróbel i Vitek. Ten pierwszy uderzył, ale krążek odbił bramkarz. Drugi bez problemów dobił. Stoczniowcy prowadzili 3:2.

W trzeciej tercji goście podkreślili swoją dominację. Najpierw podanie Krzysztofa Wróblewskiego niefortunnie przeciął Vladimír Búřil i zaskoczył własnego bramkarza. Stoczniowcy nie rezygnowali z podwyższenia wyniku. Najlepsze okazje zmarnowali m.in. Furo, Rzeszutko i Vitek. W 53. minucie Jarosław Dołęga mógł zdobyć kontaktową bramkę, ale w sytuacji sam na sam powstrzymał go Przemysław Odrobny. Na trzy minuty przed końcem zimną krew w zamieszaniu pod bramką torunian zachował Furo i ustalił wynik meczu na 5:3 dla Energi Stoczniowca.

We wtorek (15.12) gdańscy hokeiści zmierzą się na wyjeździe z Aksam Unią Oświęcim.

TKH Nesta Toruń - Energa Stoczniowiec Gdańsk 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)