Gdańszczanie zabójczo kontrowali

2010-02-22

Piłkarze ręczni AZS AWFiS pokonali we własnej hali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 33:26. Do przerwy przegrywali trzema bramkami, ale dzięki fantastycznej passie na początku drugiej połowy dwa punkty zostały w Gdańsku.

W pierwszej połowie akademicy grali nierówno. Potrafili przejść ze stanu 1:4 (w 7. minucie) do 6:5 w 12. minucie. Wtedy też goście zdobyli cztery bramki z rzędu i do końca tej części gry nie oddali prowadzenia. Gdańszczanie zmniejszali straty do jednego gola, by znów mieć przestój w grze. W 29. minucie Michał Matyjasik ustalił wynik pierwszej połowy na 15:12 dla gości. Podopieczni Daniela Waszkiewicza byli nieskuteczni. Dwa rzuty karne zmarnował Jacek Sulej, a jednego Damian Kostrzewa.

Wydarzenia pomiędzy 30. a 40. minutą znokautowały zespół gości. AZS AWFiS znakomicie grał w obronie i skutecznie kontrował. W ciągu tego czasu Kostrzewa rzucił pięć bramek, a dwie dodał Kamil Ringwelski. Gospodarze prowadzili 21:18. W 44. minucie za sprawą Dominika Płócienniczaka było 22:21. Podrażnieni tym akademicy do końca spotkania grali koncertowo. Sukcesywnie powiększali przewagę. Goście kolejną bramkę zdobyli dopiero po sześciu minutach. W 56. minucie Robert Fogler wykorzystał rzut karny i było 30:23. Przez ostatnie minuty oba zespoły trafiły trzykrotnie. Wynik ustalił Kostrzewa, a piłka wpadła do bramki już po końcowej syrenie (rzut był oddany na półtorej sekundy przed upływem czasu).

- W pierwszej połowie nie graliśmy źle, ale nie wykorzystaliśmy wielu czystych sytuacji, w tym kilku rzutów karnych. Rywale byli po prostu skuteczniejsi. Druga połowa upłynęła pod znakiem naszej dominacji. Świetnie graliśmy w obronie i w kontrze. Moim zdaniem wygraliśmy zasłużenie - podsumował spotkanie trener AZS AWFiS Daniel Waszkiewicz.

W następnej kolejce gdańszczanie zmierzą się na wyjeździe z Travelandem-Społem Olsztyn.

AZS AWFiS Gdańsk - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:26 (12:15)

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Kostrzewa 9, Chrapkowski 4, Olęcki 3, Sulej 3, Wysokiński 3, Marciniak 1 oraz Ringwelski 5, Fogler 3, Bednarek 1, R. Jankowski 1.
Piotrkowianin: Ner, Matulski - Matyjasik 7, Laskowski 5, Bodasiński 2, Masłowski 2, Mróz 2, M. Jankowski 1 oraz Płócienniczak 4, Piórkowski, Różański 1, Wolski 1, Petriczejew, Skalski.

Widzów: 400
Kary: 10 min. - 10 min.
Czerwona kartka: Różański (Piotrkowianin) w 56. minucie

Pozostałe wyniki 19. kolejki:
Azoty Puławy - Chrobry Głogów 21:28, Nielba Wągrowiec - Wisła Płock 25:25, POWEN Zabrze - MMTS Kwidzyn 24:30, Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 30:36, Vive Targi Kielce - Traveland-Społem Olsztyn 36:28.