Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Gdyński wkład w złoto Blanika!

2008-08-19

 Działacze, trenerzy i zawodniczki Lotosu PKO BP Gdynia składają serdeczne gratulacje Adamowi Korolowi i Leszkowi Blanikowi - pomorskim sportowcom, którzy w Pekinie zdobyli złote medale Igrzysk Olimpijskich.

Miło nam poinformować, że złoty medal Leszka Blanika to także sukces fizjoterapeuty i trenera odnowy biologicznej Lotosu PKO BP Gdynia Jarosława Popiołkiewicza [na zdjęciu]. Jest on bowiem członkiem sztabu medycznego polskiej reprezentacji olimpijskiej i w stolicy Chin opiekuje się głównie gimnastykami.

Jest także osobistym fizjoterapeutą Leszka Blanika. To głównie dzięki umiejętnościom, wiedzy i doświadczeniu Jarosława Popiołkiewicza organizm naszego mistrza olimpijskiego tak szybko się zregenerował między eliminacjami a finałem, co pozwoliło Leszkowi Blanikowi zdobyć wymarzony złoty medal olimpijski.

Jarosław Popiołkiewicz na igrzyskach zabezpiecza sportowców na treningach i samych zawodach. Aktywnie współpracuje z głównym lekarzem polskiej reprezentacji w zakresie rehabilitacji oraz organizuje cały proces odnowy biologicznej. Polscy sportowcy chętnie też korzystają z jego doświadczenia w zakresie masażu. Gdynianin opiekuje się także reprezentantami tenisa stołowego i triathlonu.

Jarosław Popiołkiewicz do Lotosu PKO BP Gdynia trafił w 1999 roku. W swojej karierze współpracował z przedstawicielami wielu dyscyplin. Olimpijska przygoda to nie pierwszy jego kontakt z Leszkiem Blanikiem i z gimnastyką. Już 10 lat temu Jarosław Popiołkiewicz był fizjoterapeutą Leszka Blanika na Mistrzostwach Europy w St. Petersburgu. Polski gimnastyk zdobył wtedy srebrny medal. Przed tym wydarzeniem i po nim była jeszcze współpraca z gimnastyczkami artystycznymi, z rugbistami i piłkarzami.

Sukces Jarka w Pekinie tylko potwierdza fakt, że gdyńskie koszykarki mają opiekę lekarską najlepszą z możliwych.

Rzecznik prasowy Lotos PKO BP Gdynia

Jakub Jakubowski


Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Sport

w Trójmieście w innych miastach
video
FB dlaMaturzysty.pl reklama