Huśtawka nastrojów z happy endem

2010-03-21

Koszykarki AZS UG pokonały akademiczki z Lublina 68:64. Gdańszczanki przysporzyły kibicom palpitacji serca, bo po 30. minutach przegrywały 41:54. Do wygranej swój zespół poprowadziła po raz kolejny Agnieszka Golemska.

Obie drużyny rozpoczęły pojedynek bardzo ostrożnie. Grały uważnie w obronie i dążyły do przygotowania jak najlepszych pozycji do rzutów. W 5. minucie po rzucie Marty Cieślickiej AZS UG wyszedł na trzy punktowe prowadzenie. Od tego momentu gospodynie zwiększały swoją przewagę. Potem było 15:6 za sprawą Golemskiej. Lublinianki zmniejszyły stratę do pięciu oczek po pierwszej kwarcie.

W 15. minucie AZS UMCS prowadził 23:21 („trójka" Barbary Bukowskiej). Nic nie dał czas wzięty przez Włodzimierza Augustynowicza. Punkty zdobyte przez Justynę Wróbel i Katarzynę Strzelecką (na zdjęciu) pozwoliły na zmniejszenie straty do jednego punktu (25:26 w 17. minucie). Końcówka należała do zespołu gości. Koszykarki z Lublina zeszły na przerwę prowadząc 35:30.

W trzeciej kwarcie gospodynie szybko doprowadziły do za sprawą Wróbel i Golemskiej. Później jednak skuteczność zawiodła i AZS UMCS powiększał przewagę. W ostatnich trzech minutach lublinianki rzuciły 10 punktów przy zerowej skuteczności gdańskich akademiczek. W szeregach gości najbardziej wyróżniała się Daria Cybulak.

Zgromadzeni w hali kibice nie mieli powodu do optymizmu przed ostatnią częścią gry. Jednak AZS UG jest nieprzewidywalnym zespołem. W 35. minucie po rzucie za trzy Natalii Rościszowskiej był remis 56:56. Wcześniej Golemska zdobyła 12 punktów z rzędu, trafiając „trójki", „dwójki" i osobiste. Ta sama zawodniczka wyprowadziła gdańszczanki na prowadzenie 59:56. Cybulak w odpowiedzi trafiła jeden rzut wolny. Po chwili Aleksandra Lampart zaliczyła akcję 2+1. Trener gości poprosiło czas. Koszykarki AZS UMCS od tej pory faulowały rywalki, aby przejąć piłkę. Jednak Marlena Wdowczyk i Wróbel zaliczyły wszystkie próby. Ostatnia minuta rozgrywana była przez kilkadziesiąt sekund. Najpierw faulowana przy rzucie za trzy Cybulak zmniejszyła przewagę AZS UG do 66:62. Rościszewska spudłowała, ale lublinianki pogubiły się przy wyprowadzaniu piłki. Od razu sfaulowały kapitan gdańszczanek. Rościszewska trafiła tylko raz. Potem wolne wykonywała Katarzyna Trzeciak. Wykorzystała oba, dzięki czemu AZS UG prowadził tylko 67:64. Maja Stachura spudłowała z osobistych, ale do końca pozostało już tylko siedem sekund. Znów została sfaulowana i zaliczając jedną próbę ustaliła wynik meczu.

W kolejnym meczu rywalem będzie Wisła II McArthur. Mecz odbędzie się w Krakowie 28 marca (niedziela) o godz. 18:00.

AZS Uniwersytet Gdański - AZS UMCS Lublin 68:64 (19:14, 11:21, 11:19, 27:10)

AZS UG: Wdowczyk 12, Rościszewska 7, Strzelecka 6, Lampart 3, Cieślicka 2 oraz Golemska 26, Wróbel 11, Stachura 1, Wydra.
AZS UMCS: Cybulak 21, Koperwas 13, Trzeciak 13, Góźdź 4, Pyła oraz Bukowska 11, Całka 2, Smoleń.

Pozostałe wyniki:
10. kolejka: AZS UMCS - AZS UW 79:72, Wisła II McArthur - AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. 73:50.
11. kolejka: Domeny.pl Siemaszka - AZS II PWSZ 53:49, Dromet AJD Częstochowa - AZS UW 69:77, Korona Marmorin Wschowa - Wisła II McArthur 0:20 (wo).

W tabeli uwzględniono walkowery przyznane po wycofaniu się Korony Marmorin.