Karna porażka

2009-11-13

Pomimo zdobycia szybkiego zdobycia dwóch goli gdańscy hokeiści przegrali z Unią Oświęcim. Na awans do fazy play-off trzeba jeszcze poczekać.

Gracze Aksam Unii od początku rzucili się do ataków. Sylwestra Solińskiego próbowali pokonać Martin Bucek, Maciej Szewczyk i Adrian Kowalówka. Pierwsza okazja Energi Stoczniowca zakończyła się golem. Josef Vitek wykorzystał podanie Romana Skutchana. Trzy minuty później ten sam zawodnik podwyższa prowadzenie dobijając strzał odbity przez Zbigniewa Szydłowskiego. Vitek mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę po kolejnym podaniu Skutchana. W 17. minucie gospodarze wykorzystali grę w przewadze. Bucek pokonał Solińskiego stojąc tyłem do bramki.

W drugiej tercji jako pierwszy groźnie uderzał Skutchan. Potem Waldemar Klisiak przestrzelił po dobrym zagraniu Wojciecha Wojtarowicza. W 29. minucie, kiedy na ławce kar przebywali Mateusz Rompkowski i Bartłomiej Wróbel, Marek Modrzejewski wyrównał po podaniu Miroslava Javina. Dokładnie 31 sekund później hokeiści Unii wyszli na prowadzenie po golu Mateusza Adamusa.

Kolejne emocje kibice przeżywali w ostatniej części gry. W 43. minucie oświęcimianie zdobyli czwartego gola za sprawą Wojtarowicza. Gdańszczanie starali się odrobić straty, ale przeciwnicy dobrze się bronili. 7 minut przed końcem spotkania Wojciech Jankowski zdobył kontaktowe trafienie. Jednak nieco później Wojciech Stachura wykorzystał błąd Solińskiego i ustalił wynik meczu.

W piątek Energia Stoczniowiec zagra z Akuną Naprzodem Janów. Nie będzie to łatwy pojedynek, bo rywale walczą o awans do fazy play-off. W niedzielę na ostatni mecz rundy zasadniczej do Gdańska przyjedzie zespół Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec. Mecz odbędzie się w hali Olivia (al. Grunwaldzka 470) o godz. 17:00.

Aksam Unia Oświęcim - Energia Stoczniowiec Gdańsk 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)