Klęska Energi Stoczniowca

2010-01-13

Gdańscy hokeiści ulegli u siebie Ciarko KH Sanok aż 0:5. Porażka boli tym bardziej, że obie drużyny walczące o drugą pozycję dającą awans do play-off zrównały się punktami.

W drużynie prowadzonej przez trenera Andrzeja Słowakiewicza nie zagrał kontuzjowany Jozef Vitek. Według nieoficjalnych informacji, czekają go co najmniej trzy tygodnie pauzy. Jak się później okazało, brak snajpera był bardzo widoczny. Zanim mecz się na dobre rozpoczął, Tomaš Valečko umieścił krążek w bramce Sylwestra Solińskiego. Stoczniowcy nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony gości. Pierwszy groźny strzał oddał w 9. minucie Jan Steber. Potem Tomasz Ziółkowski trafił w poprzeczkę. Sanoczanie grali rozważnie, nie dając gospodarzom rozwinąć skrzydeł. Z tego powodu gra była niemrawa, brakowało strzałów z obydwu stron.

W 24. minucie podania Jarosława Rzeszutko nie wykorzystał Aron Chmielewski. Za to gola zdobyło Ciarko KH. Wojciech Milan mocnym strzałem ze środka podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Później Ziółkowski strzelał niecelnie, podobnie jak Rzeszutko. Uderzenie Pawła Skrzypkowskiego z niebieskiej odbił Wojciech Rocki. W odpowiedzi Soliński zatrzymał strzał Milana.

W trzeciej tercji stoczniowcy wciąż bili głową w mur. Popis gry dali za to goście. Viliam Čacho w 53. minucie strzelił trzeciego gola dla gości, a po upływie nieco ponad 60 sekund na 4:0 podwyższył Martin Vozdecký. Energę Stoczniowca dobił Piotr Poziomkowski wykorzystując fakt, że dwóch gdańszczan siedziało na ławce kar.

W najbliższy weekend gracze Energi Stoczniowca zmierzą się dwukrotnie z KTH Krynica. Mecz 20. kolejki odbędzie się w piątek o godz. 18:00. W sobotę oba zespoły zmierzą się w spotkaniu rozegranym awansem z 30. kolejki.

Po meczu powiedzieli:
Lubomir Rohačik (trener Ciarko KH): Cieszę się ze zdobycia kompletu punktów. Zdobyliśmy pierwsi bramkę i to ustawiło mecz. Wiedzieliśmy, że jeśli Stoczniowiec objąłby prowadzenie 1:0, to byłoby nam bardzo trudno nawiązać walkę z gospodarzami.
Andrzej Słowakiewicz (trener Energi Stoczniowca): Po urazie Vitka jest problem z zestawieniem pierwszego ataku. Po szybkiej stracie bramki młodym zawodnikom udzieliła się nerwowość. Muszę porozmawiać z podopiecznymi, wpłynąć na nich, aby mimo wszystko dalej grali swoje.

Energa Stoczniowiec Gdańsk - Ciarko KH Sanok 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
0:1 Valečko 1 (as. Vozdecký)
0:2 Milan 27 (as. Vozdecký)
0:3 Čacho 53 w przewadze
0:4 Vozdecký 54 (as. Čacho, Rąpała)
0:5 Poziomkowski 58 (as. Ćwikła, Bigos) w podwójnej przewadze

Sędziowie: Marczuk, Szachniewicz, Moszczyński