Kolejne zwycięstwo akademików

2010-03-01

Piłkarze ręczni AZS AWFiS Gdańsk niespodziewanie pokonali na wyjeździe Traveland-Społem Olsztyn 33:30. Świetnie zagrał Damian Kostrzewa, który zdobył 9 bramek.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili 3:0. Jednak w 7. minucie wyrównał Adam Marciniak. Pomiędzy 10. a 18. minutą olsztynianie trafili sześć razy z rzędu. Podopiecznym Daniela Waszkiewicza udało się jeszcze przed przerwą zniwelować stratę do dwóch bramek.

W 34. minucie Damian Kostrzewa doprowadził do remisu 15:15. Od tego momentu akademicy złapali wiatr w żagle. Obie drużyny przez długi okres rzucały punkt za punkt. W 48. minucie Jacek Sulej wyprowadził gdańszczan na prowadzenie 26:22. Trener gospodarzy Krzysztof Kisiel wziął czas. Po wznowieniu gry kolejne gole zdobyli Marciniak i Kostrzewa. Zawodnicy Travelandu-Społem ruszyli w pościg, ale nie zdołali uzyskać korzystnego dla siebie rezultatu.

W następnej serii spotkań do Gdańska przyjedzie Wisła Płock, która jest wiceliderem. Spotkanie odbędzie się w hali przy ul. Górskiego 1 w sobotę o godz. 17:00.

Traveland-Społem Olsztyn - AZS AWFiS Gdańsk 30:33 (14:12)

Sędziowie: Eichler, Kierczak
Widzów: 1000
Kary: 16 min. - 12 min.
Czerwona kartka: Krawczyk (Traveland-Społem) w 56 min.

Traveland-Społem: Sokołowski, Wolański - Boneczko 5, Ćwikliński 5, Kłosowski 5, Urbanowicz 5, Bartczak 4, Malewski 2, Masiak 2, Frelek 1, Krawczyk 1, Kopyciński, Szymkowiak.
AZS AWFiS: Pieńczewski, Zimakowski - Kostrzewa 9, Ringwelski 5, Fogler 4, Marciniak 4, Chrapkowski 3, Wysokiński 3, Bednarek 2, Sulej 2, Olęcki 1.

Pozostałe wyniki 20. kolejki:
Chrobry Głogów - POWEN Zabrze 32:28, MMTS Kwidzyn - Śląsk Wrocław 28:25, Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Azoty Puławy 29:32, Wisła Płock - Vive Targi Kielce 24:28, Zagłębie Lubin - Nielba Wągrowiec 36:27.