Kolejny nieudany wyjazd

2009-11-26

KH Ciarko Sanok pokonał Energę Stoczniowca Gdańsk 6:4. Jeszcze na dziesięć minut przed końcem spotkania to goście prowadzili jedną bramką.

Z powodu kar nałożonych w meczu z TKH Nesta Toruń nie mogli wystąpić Milan Furo, Dawid Maj i Maciej Rompkowski.

Na samym początku Maciej Mermer dobił strzał Roberta Kosteckiego i było 1:0. Dość szybko gdańszczanie wyrównali. Wojciech Jankowski wykorzystał sytuację sam na sam z Łukaszem Jańcem. Potem zdobyć gola próbował Jarosław Rzeszutko. Udało się w drugiej próbie. Jednak w 18 min. Marcin Ćwikła pokonał Przemysława Odrobnego i po pierwszej tercji był remis.

W pierwszych minutach drugiej części inicjatywa należała do gospodarzy. Zdobyli oni gola dopiero w 29. minucie. Celnym uderzeniem popisał się Martin Vozdecký. Niecałe 60 sekund później wyrównał Aron Chmielewski.

Początek trzeciej tercji znów należał do KH Ciarko, bowiem Wojciech Milan nie trafił mając przed sobą pustą bramkę. W 45. minucie Marek Wróbel podał do Tomasza Ziółkowskiego, a ten wyprowadził Energę Stoczniowca na prowadzenie. Po upływie kilku minut Paweł Połącarz dobił strzał partnera z drużyny i na tablicy widniał remis. Oba zespoły dążyły do zdobycia zwycięskiego gola. Skuteczniejsi byli sanoczanie, a dokładniej Viliam Čacho. W ostatniej minucie po wycofaniu Odrobnego wynik ustalił Vozdecký.

W drugim meczu IV kolejki TKH Nesta Toruń uległ u siebie Aksam Unii Oświęcim 0:3. Czwartkowym rywalem gdańszczan będzie KTH Krynica. Początek spotkania o godz. 18:00.

KH Ciarko Sanok - Energa Stoczniowiec Gdańsk 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)