Koniec walki o medale

2010-02-17

Hokeiści Energi Stoczniowca przegrali na wyjeździe po zaciętym meczu z ComArch Cracovią 0:2. Dwa zwycięstwa krakowian i punkt bonusowy sprawiły, że gdańszczanie będą grali jedynie o miejsca 5-8.

Gospodarzom zwycięstwo było potrzebne do awansu do kolejnej rundy play-off. Stoczniowcy musieli wygrać, aby utrzymać szanse na walkę o medale. Jako pierwsi zaatakowali gracze z Krakowa, ale Daniel Laszkiewicz, Sebastian Biela i Mikołaj Łopuski nie znaleźli drogi do bramki gości. W 14. minucie mocny strzał Bartłomieja Wróbla odbił Rafał Radziszewski. Tuż przed końcem tej części gry Przemysław Odrobny powstrzymał Michała Piotrowskiego.

Druga tercja również była pod dyktando ComArch Cracovii. Mimo dużej ilości strzałów Odrobny nie dał się pokonać. Gdańszczanie groźnie kontrowali. W 26. minucie zza bramki Jan Steber podał do B. Wróbla, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy.

W ostatnich 20 minutach obraz gry nie uległ zmianie. W 48. minucie potężne uderzenie Martina Dudaša zatrzymał gdański golkiper. Nieco później krakowianie zadali pierwszy cios. Krążek uderzony przez Romana Skutchana trafił w poprzeczkę i spadł na lód. Przejął go Grzegorz Pasiut i rozpoczął kontrę. Po przejechaniu prawie całego lodowiska zagrał do Piotrowskiego, który nie miał problemów z trafieniem do bramki. Na trzy minuty przed końcem spotkania drugą bramkę dla ComArch Cracovii zdobył Michał Radwański. To trafienie przypieczętowało awans mistrzów Polski do kolejnej rundy play-off. Energa Stoczniowiec będzie rywalizował o miejsca 5-8, ale najbliższy przeciwnik nie jest jeszcze znany.

ComArch Cracovia Kraków - Energa Stoczniowiec Gdańsk 2:0 (0:0,0:0, 2:0)
1:0 Piotrowski 52 (as. Pasiut) w osłabieniu
2:0 Radwański 58 (as. Csorich)

Sędziowie: Rokicki, Kubiszewski, Smura