Łatwa przeprawa Lotosu PKO BP

2009-02-09

Koszykarki Lotosu PKO BP Gdynia tylko przez pierwsze 15 minut miały problemy z Dudą Leszno. Gdynianki rozkręcały się z minuty na minutę i ostatecznie pokonały drużynę z Leszna 88:64.

W gdyńskiej drużynie prym wiodły Amerykanki, Tamika Catchings i Monique Currie. Ta pierwsza grała niespełna 16 minut i w tak krótkim czasie zdobyła 24 punkty, zebrała 5 piłek, dwa razy asystowała i popisała się 4 przechwytami. Tamika grała na fantastycznej skuteczności. Trafiłą wszystkie 6 rzutów za 2 punkty i pomyliła się tylko raz na cztery próby za trzy punkty.

Aż "strach" pomyśleć z jakimi statystycznymi osiągnięciami zakończyłaby ten mecz Tamika, gdyby grała pełne 40 minut. Prawie 34 minuty spedziła na parkiecie Monique Currie, dla której był to pierwszy mecz po przerwie świąteczno - noworocznej. Currie ustąpiła bowiem miejsca w rozgrywkach Euroligi właśnie Tamice Catchings. Po Amerykance widać było olbrzmi głód piłki. Mogła się podobać jej gra w obronie, waleczność na tablicach i skuteczność. Currie, oklaskiwana przez swojego tatę, zdobyła 26 punktów, zebrała 6 piłek z tablic (3 w ataku) i wymusiła aż 8 fauli.

W składzie gdynianek zabrakło aż trzech zawodniczek. Kontuzjowane są Emilija Podrug i Marta Jujka, a trenerzy dali odpocząć Alanie Beard, która odczuwa jeszcze ból w kontuzjowanej kostce.

Lotos PKO BP Gdynia - PKM Duda Super Pol Leszno 88:64 (19:18, 29:14, 21:17, 19:15).

LOTOS PKO BP: Currie 26, Catchings 24, Matović 10, Tomiałowicz 9, Snitsina 7, Pawlak 4, Sosnowska 4, Marchanka 3, Leciejewska 1, Zawadka 0.

PKM DUDA SOPER POL: Drzewińska 15, Krężel 14, Krysiewicz 10, Koc 8, Shields 7, Czarnecka 4, White 4, Durak 2, Nawrotek 0, Król 0.