Lider pokazał klasę

2010-02-21

Piłkarze halowi AZS UG pokonali LSSS wybierzLębork.pl 9:4 i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo gospodarze zdobyli pięć bramek w ostatnich ośmiu minutach.

Akademicy byli faworytem spotkania. Swoją przewagę próbowali potwierdzić od samego początku. Strzały Łukasz Kniocha i Pawła Pytki były jednak niecelne. Goście nie odpuszczali i również dążyli do strzelenia gola. Udało im się w 8. minucie za sprawą Adriana Klimowicza. Radość nie trwała zbyt długo. Po kilkudziesięciu sekundach wyrównał P. Pytka. Chwilę później AZS UG objął prowadzenie. Łukasz Grabowski strzelił między nogami jednego z obrońców po zagraniu z rzutu rożnego. W 13. minucie wynik podwyższył Grzegorz Musik. W kolejnej akcji ten zawodnik trafił w słupek. Jednak gracze LSSS zdołali doprowadzić do remisu. Bartosz Haraszczuk przypadkowo dobił strzał Łukasza Łapigrowskiego. Później ten drugi zawodnik wykorzystał podanie Klimowicza. W ciągu ostatnich 180 sekund obie drużyny zafundowały sporo emocji. Najpierw Knioch ostemplował słupek i poprzeczkę. W odpowiedzi Dominik Leśnicki odbił strzał Klimowicza na porzeczkę.

Groźnie było w 21. minucie, kiedy to gospodarzy od straty bramki uratował słupek po strzel Łapigrowskiego. Pierwszą okazję dla AZS UG w drugiej połowie miał Wojciech Pawicki i jak na kapitana przystało pokonał Wojciecha Jabłonowskiego. W kolejnej akcji akademików Grabowski trafił w słupek. Piłkę przejął Andrzej Kurzydło, wypuścił Klimowicza, który nie zmarnował sytuacji sam na sam. Od tego momentu gra była ostra, ale brakowało spięć podbramkowych. W 29. minucie aż trzema fantastycznymi paradami popisał się Jabłonowski po uderzeniach Mateusza Pytki (dwukrotnie) i Kniocha. Prowadzenie dla odzyskał M. Pytka. Ten sam zawodnik podwyższył na 6:4 pakując do bramki z najbliższej odległości piłkę zagraną przez Musika. W 37. minucie ładnym zwodem Musik wymanewrował obrońcę i strzelił nie do obrony pod poprzeczkę. Ósmego gola zdobył Pawicki uderzając z lewej strony pola karnego. Wynik ustalił Michał Orzoł w ostatniej minucie.

AZS Uniwersytet Gdański - LSSS WybierzLębork.pl 9:4 (3:3)
0:1 Klimowicz 8
1:1 P. Pytka 8
2:1 Grabowski 9