Lotos PKO BP w półfinale!

2009-03-18

Koszykarki Lotosu PKO BP Gdynia pokonały w Rybniku miejscowy Utex ROW 77:57 i zapewniły sobie awans do półfinału Mistrzostw Polski.

Gdynianki w tej fazie rozgrywek rywalizować będą ze zwycięzcą pary Wisła Can Pack Kraków - Energa Toruń. Wszystko wskazuje na to, że będą to mistrzynie Polski z Krakowa, które prowadzą w rywalizacji do trzech zwycięstw 2:0. W pierwszej rundzie play - off zaliczane są bowiem wyniki z fazy zasadniczej. W podobnej sytuacji był Lotos PKO BP Gdynia. Podopieczne Jacka Winnickiego chciały jak najszybciej zakończyć rywalizację z rybniczankami, aby mieć jak najwięcej czasu na odpoczynej i przygotowania do półfinałowej batalii. Nic więc dziwnego, że gdynianki przystąpiły do meczu w Rybniku bardzo zmotywowane.
Koszykarki Utexu tylko w pierwszej kwarcie prowadziły wyrównaną walkę. W drugiej kwarcie gdynianki zaczęły jednak grać skuteczniej a rywalki pod wpływem mocnej obrony zaczęły się gubić. Tą część gry wicemistrzynie Polski wygrały różnicą 11 punktów. W następnych kwartach Lotos PKO BP Gdynia sukcesywnie powiększał przewagę, by ostatecznie wygrać 77:57. Najlepszą koszykarką meczu była Alana Beard, która zanotowała 22 punkty (4/4 za 3 punkty), 5 zbiórek i 3 asysty.

Teraz gdyńskie zawodniczki mogą spokojnie przygotowywać się do meczów półfinałowych. Pierwsze dwa mecze rozegrane zostaną w Gdyni w dniach 28 i 29 marca.

Utex ROW Rybnik - Lotos PKO BP Gdynia 57:77 (17:16, 15:26, 12:17, 13:18)

Utex: Radwan 15, Trafimava 13, Chomać 10, Siwczak 6, Stanek 4, Jaroszewicz 3, Moszkowicz 2, Chomicka 2, Przekop 1, Kurdziel 1.

Lotos PKO BP: Beard 22, Matovic 12, Catchings 11, Leciejewska 8, Jujka 8, Snytsina 5, Currie 4, Sosnowska 4, Tomiałowicz 3, Pawlak 0, Marchanka 0.