Lotos z Pucharem Polski

2010-03-08

Koszykarki Lotosu wygrały rozgrywany w Gdyni turniej Pucharu Polski. W finale pokonały CCC Polkowice 76:64. MVP zawodów została Ivana Matovic.

Pierwszy półfinał pewnie wygrały polkowiczanki, ale przewagę zyskały dopiero w trzeciej kwarcie. Mnóstwo emocji było w meczu gospodyń z Wisłą Can Pack Kraków. Po kilku minutach prowadzenie objęły ubiegłoroczne zdobywczynie Pucharu Polski, które nie oddały go do przerwy. Pomiędzy 20. a 30. minutą lepiej spisywały się gdynianki i to one przystąpiły do ostatniej części spotkania z przewagą czterech punktów. W końcowej kwarcie prowadzenie obejmowały raz po raz obie drużyny. W 47. minucie to krakowianki były w finale, ale po świetnym finiszu Lotos wygrał 69:67.

Finał zakończył się pewnym zwycięstwem gospodyń. Zawodniczki z Gdyni uzyskały kilkupunktową przewagę już w pierwszej kwarcie. Po raz pierwszy Lotos prowadził różnicą większą niż 10 punktów w 15. minucie po celnym rzucie za trzy Roneeki Hodges. Na początku trzeciej kwarty obie drużyny grały kosz za kosz. Jednak CCC sukcesywnie zmniejszał stratę. Po celnym rzucie w 30. minucie Nataliyi Trafimavej było 58:51 dla mistrzyń Polski. Grę polkowiczanek świetnie prowadziła Veronika Bortelova. W ostatniej części gry Lotos kontrolował przebieg gry. Gdynianki wygrały zasłużenie, a w ich szeregach wyróżniały się Hodges, Matovic i Erin Philips. Lotos zdobył Puchar Polski po raz czwarty w historii.