Mistrzowie na dwunastkę

2010-03-14

AZS UG pokonał u siebie GKS Żukowo 12:2 w II lidze futsalu. Zawodnicy z Gdańska mają już zapewniony udział w barażu o awans.

„Gieksiarze" nie postawili akademikom zbyt trudnych warunków. W 3. minucie złe wybicie Tomasza Wiżyna przejął Wojciech Pawicki i zagrał w pole karne do Mateusza Pytki. Ten nie zmarnował takiej okazji. W kolejnej akcji role się odwróciły i było już 2:0. Kapitan gospodarzy 180 sekund później wykorzystał podanie Łukasza Grabowskiego i bez zastanowienia pokonał bramkarza gości. Żukowianie z rzadka stwarzali groźne okazje. W 9. minucie przez całe boisko przebiegł Maciej Urtnowski, ale jego strzał obronił Dominik Leśnicki. Odbita piłka leciała do bramki, ale tuż przed linią wybił ją Pawicki. Po wznowieniu bramkarz z Gdańska świetnie spisał się przy strzałach Patryka Mikuczińskiego i zwłaszcza dobitki Tomasza Marcinkowskiego. Potem piłka wrzucona przez Pawickiego trafiła w słupek. W 14. minucie M. Pytka zagrał do Pawickiego, a ten przymierzył zza pola karnego. Piłka odbiła się od wewnętrznej części poprzeczki i spadła przed linią bramkową. Pod koniec akademicy zdobyli jeszcze trzy bramki. Paweł Pytka i Pawicki pomysłowo rozegrali rzut z autu. Znakomite umiejętności zaprezentował Łukasz Knioch, który popisał się hat-trickiem w ciągu trzech minut. Do przerwy AZS UG prowadził 7:0 i można było zastanawiać się, ile jeszcze goli strzelą gdańszczanie.

Przez początkowe minuty drugiej połowy na parkiecie niewiele się działo. W 27. minucie Arkadiusz Rychert odbił strzał Pawickiego zza pola karnego. Ekwilibrystyczna dobitka M. Pytki poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Pomiędzy 31. a 34. minutą gospodarze zaliczyli cztery trafienia. Najpierw gole zdobyli M. Pytka i Grabowski. Potem Pawicki urwał się obrońcom i na raty pokonał Rycherta. W kolejnej sytuacji M. Pytka został zastrzelony przez żukowskiego golkipera. W 38. minucie Michał Orzoł niefortunnie wybijał dośrodkowanie i wpakował piłkę do własnej bramki. Goście poszli za ciosem, bo Mikucziński uderzeniem z dystansu pokonał Leśnickiego. Piętnaście sekund przed końcem Grabowski podał z rzutu wolnego do Pawickiego, który ustalił wynik na 12:2.

W zaległym spotkaniu piłkarze AZS UG zmierzą się z MZKS Hel. Mecz odbędzie się 17 marca (środa) o godz. 20:00 w hali ZKPiG przy ul. Startowej 9. Będzie to ostatnia okazja obejrzenia akademików we własnej hali przed barażem o I ligę.

AZS Uniwersytet Gdański - GKS Żukowo 12:2 (7:0)
1:0 M. Pytka 3