Najgorsze za nimi?

2009-12-15

pilka_reczna_300Szczypiorniści AZS AWFiS Gdańsk wygrali na własnym parkiecie z drużyną  POWEN Zabrze 23:21. Tym samym przerwali passę  ośmiu porażek z rzędu w lidze i Pucharze Polski.

Obie drużyny słabo spisują się  tegorocznych rozgrywkach. Gdańszczanie mają coraz większe straty do pozycji dającej awans do play-off. Zespół z Zabrza przed 15. kolejką zamykał ligową tabelę.

Od stanu 2:2 w 3. minucie akademicy rozpoczęli swój koncert. Po upływie kwadransa gry prowadzili już 7:2. Zabrzanie odrabiali straty, ale AZS AWFiS nie dał sobie wydrzeć prowadzenia. Wynik na 13:10 do przerwy ustalił Radosław Jankowski.

Druga połowa dostarczyła wielu emocji. Kiedy w 42. minucie Michał Szolc wyprowadził swój klub na prowadzenie 16:15, wydawało się, że goście mogą wywieźć z Gdańska komplet punktów. Jednak akademicy byli skuteczniejsi w końcówce i odnieśli bardzo ważne zwycięstwo.

W sobotę 19 grudnia gdańscy piłkarze ręczni zmierzą się we Wrocławiu z tamtejszym Śląskiem. Początek spotkania o godz. 19:00.

AZS AWFiS Gdańsk - POWEN Zabrze 23:21 (13:10)

Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski

Widzów: 1000

Kary: 10 min. - 16 min.

AZS AWFiS: Pieńczewski, Zimakowski -  Kostrzewa 6, Fogler 4, Marciniak 3, Chrapkowski 2, Ringwelski 2, Woynowski 2, Bednarek 1, Jankowski 1, Olęcki 1, Sulej 1.

POWEN: Kicki, Winkler - Chodara 6, Szolc 5, Kąpa 3, Kandora 2, Kempys 2, Rybarczyk 2, Chrapusta 1, Buszkow, Kalisz, Kryszeń, Mogielnicki, Tatz.

Pozostałe wyniki 15. kolejki: Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 24:23, Nielba Wągrowiec -  MMTS Kwidzyn 30:30, Śląsk Wrocław - Vive Targi Kielce 29:46, Traveland Społem Olsztyn - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 37:23, Wisła Płock - Chrobry Głogów 36:23.

1. Vive Targi 15 537:353 30
2. Wisła 15 474:412 22
3. Traveland Społem 15 432:390 20
4. MMTS 15 415:428 19
5. Azoty 15 407:427 18
6. Zagłębie 15 430:411 17
7. Nielba 15 432:432 15
8. Śląsk 15 412:442 12