Nie będzie prezentu

2009-12-30
 Hokeiści Energi Stoczniowca przegrali w Tychach w półfinale Pucharu Polski z Akuna Naprzód Janowem. Decydującą bramkę zdobył w dogrywce Mariusz Jastrzębski po błędzie całego zespołu z Gdańska.

Gdańszczanie chcieli odegrać się na GKS-ie Tychy za ubiegłoroczną porażkę w finale PP. Najpierw jednak musieli wygrać z drużyną z Janowa. W składzie Energi Stoczniowca zabrakło kontuzjowanych Milana Furo i Bartłomieja Wróbla. W pierwszej tercji bramki nie padły. Najbliżej pokonania Michała Elżbieciaka byli Wojciech Jankowski, Dawid Maciejewski i Jozef Vitek. W 10. minucie Jastrzębski trafił w słupek. Ponadto dwukrotnie groźnie atakował Marcin Słodczyk.

Początek drugiej części gry to przewaga gdańszczan. Roman Skutchan trafił w słupek, a Jarosław Rzeszutko uderzył nad bramką. W 26. minucie padł pierwszy gol. Krzysztof Wróblewski posłał krążek między parkanami bramkarza Akuna Naprzodu. Okazje do podwyższenia wyniku zmarnowali Marek Wróbel, Tomasz Ziółkowski i Vitek. Tymczasem janowianie wykorzystali grę w przewadze i było 1:1. Mateusz Pawlak po wznowieniu  strzelił w okienko spod niebieskiej. W 32. minucie pomimo osłabienia Jan Steber pokonuje M. Elżbieciaka po solowym rajdzie. Do końcowej syreny Energa Stoczniowiec atakował, ale bez efektów.

Dopiero po dziesięciu minutach trzeciej tercji zaczęło być ciekawie. Najpierw wyrównał Michał Gryc. Po piętnastu sekund gola dla gdańskiego zespołu zdobył M. Wróbel.  Chwilę później bramkę na 3:3 strzelił Łukasz Elżbieciak. Szalę na korzyść Energi Stoczniowca przechylić mogli  Rzeszutko, Skutchan i Vitek, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Podobnie w szeregach Akuna Naprzodu zachował się Łukasz Kulik w 60. minucie.W dogrywce stoczniowcy popełnili brzemienny w skutkach błąd. Złe przeprowadzenie zmiany, gdy na lodowisku pozostali jedynie Maciejewski i Przemysław Odrobny, wykorzystał Jastrzębski i strzelił gola przesądzającego o awansie janowian do finału. Tam rywalem będzie GKS Tychy, który pokonał JKH GKS Jastrzębie 4:2.

Energa Stoczniowiec Gdańsk - Akuna Naprzód Janów 3:4 (0:0, 2:1, 1:2 d. 0:1)
1:0 Wróblewski 26 (as. Skrzypkowski, Odrobny) w przewadze
1:1 Pawlak 32 (as. Zat'ko)w przewadze
2:1 Steber 32 (as. Maciejewski) w osłabieniu
2:2 Gryc 50 (as. Kubenko)
3:2 M. Wróbel 50 (as. Steber, Chmielewski)
3:3 Ł. Elżbieciak 51 (as. Pavliš, Słowakiewicz)
3:4 Jastrzębski 64 (as. Jóźwik)