Nieznaczna porażka AZS AWFiS

2010-03-28

Szczypiorniści z Gdańska przegrali na wyjeździe z AS-BAU Śląskiem Wrocław 24:25. Akademicy spadli na przedostatnią pozycję, ale mają szanse na utrzymanie.

We wrocławskiej hali Orbita rywalizowali szermierze, dlatego spotkanie odbyło się w Oleśnicy. Pierwsza połowa była wyrównana, ale to gdańszczanie po 30 minutach prowadzili jedną bramką. W drugiej części meczu gospodarze w osłabieniu zdobyli dwa gole z rzędu i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Z powodu udziału reprezentacji Polski w turnieju na Węgrzech, ligowi szczypiorniści będą odpoczywali prawie miesiąc. AZS AWFiS zagra w ostatni weekend kwietnia z Chrobrym Głogów.

W drugim spotkaniu Chrobry Głogów pokonał zespól NMC POWEN Zabrze 33:25.

AS-BAU Śląsk Wrocław - AZS AWFiS Gdańsk 25:24 (13:14)

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Fogler 9, Marciniak 6, Chrapkowski 3, Wysokiński 3, Kostrzewa 2, Sulej 1, Bednarek, Jankowski, Olęcki, Ringwelski.