Odwołany mecz, bójka, pogrom, porażka

2009-11-23

Tak w telegraficznym skrócie wyglądał tydzień hokeistów Energi Stoczniowca. Najpierw Polonia Bytom wycofała się z rozgrywek. W derbach Pomorza TKH Nesta Toruń zostało rozgromione 11:3. Natomiast w Oświęcimiu w karnych wygrali gospodarze.

Powodem rezygnacji śląskiej drużyny z gry w grupie B były problemy finansowe. Bytomianie pozostali w grupie C.

W piątek odbył się derbowy pojedynek z TKH Nesta Toruń. W pierwszej tercji nie padły bramki. W 25. minucie doszło do bójki niemal wszystkich zawodników przebywających na lodowisku. Karę meczu otrzymali: Milan Furo, Dawid Maj, Maciej Rompkowski (Energa Stoczniowiec) i Bartłomiej Bomba, Arkadiusz Marmurowicz, Bartłomiej Talaga z zespołu gości. Po tym wydarzeniu gospodarze zdeklasowali gości i wygrali tę część gry 8:1. Trzecia tercja zakończyła się jednobramkowym zwycięstwem stoczniowców. Tuż przed bójką kibice zaprotestowali przeciw działaniom zarządu: „Zarząd klubu zabija gdański hokej", "Taki zarząd mamy, że donikąd zmierzamy". Podczas interwencji ochroniarzy doszło do przepychanek z fanami, którzy nie chcieli zdjąć transparentów.

W niedzielę natomiast pomimo prowadzenia dwoma golami przez długi czas hokeiści z Gdańska przegrali w Oświęcimiu. Gospodarze wyrównali 12 sekund przed końcową syreną. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Karne dla Unii wykorzystali Marek Modrzejewski i Martin Bucek.

We wtorek Energa Stoczniowiec zmierzy się na wyjeździe z Ciarko KH Sanok, a dwa dni później zagra również na obcym lodowisku z KTH Krynica.

Energa Stoczniowiec Gdańsk - TKH Nesta Toruń 11:3 (0:0, 8:1, 3:2)

7:1 Jankowski 35 (as. Steber) w osłabieniu
8:1 Rzeszutko 38 (as. Kostecki, Skutchan)

Kary: 95 min. - 95min.

Energa Stoczniowiec: Odrobny - Mateusz Rompkowski, Kostecki, Skutchan, Rzeszutko, Vitek - Skrzypkowski, Banasiewicz, B. Wrobel, Steber, Jankowski - Smeja, Maj, Maciej Rompkowski, M. Wróbel, Furo - Kabat, Zienkiewicz, Chmielewski, Ziółkowski, Wróblewski.

TKH Nesta: Wąsik, Karamuz - Koseda, Buril, Bomastek, Kuchnicki, Dołęga - Cychowski, Kabat, Marmurowicz, Dzięgiel, Koivisto - Talaga, Lidtke, Jastrzębski, Winiarski, Bomba - Wiśniewski, Chrzanowski, Pronobis.

Aksam Unia Oświęcim - Energa Stoczniowiec Gdańsk 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, d. 0:0, k. 2:0)