Pierwsza liga dla AZS UG

2010-05-14

Zawodnicy AZS Uniwersytet Gdański zagrają w przyszłym sezonie na zapleczu ekstraklasy futsalu. W pierwszym meczu pokonali na wyjeździe UKS Mechaniak Białystok 7:4. Rewanż miał się odbyć 15 maja w Gdańsku, ale rywale oddali walkowera.

W pierwszej połowie akademicy prowadzili już 3:1 po golach Łukasza Grabowskiego, Wojciecha Pawickiego i Pawła Pytki. Gospodarzom udało się jednak doprowadzić do remisu jeszcze przed przerwą.

Druga część gry przebiegała pod dyktando gdańszczan. Kolejne trafienia dołożyli Pawicki i Mateusz Pytka. Później drugi z braci dwa razy podał do Pawła, który tym samym zdobył hat-tricka. UKS Mechaniak odpowiedział tylko jedną bramką.

Jest to największy sukces drużyny, która uczestniczy w rozgrywkach ligowych od 2008 roku. Przepustką do barażu było wygranie pomorskiej grupy drugiej ligi. Od nowego sezonu będzie jedna grupa pierwszej ligi (zamiast dwóch), składająca się z 14 zespołów.

UKS Mechaniak Białystok - AZS Uniwersytet Gdański 4:7 (3:3)
Bramki dla AZS UG: P. Pytka 3, Pawicki 2, Grabowski 1, M. Pytka 1

AZS UG: Leśnicki - Grabowski, Pawicki, M. Pytka, P. Pytka oraz Musik, Ł. Olszewski, M. Olszewski, Orzoł.

W drugim pojedynku o pierwszą ligę PartnerTech Sieradz przegrał u siebie z Tango Gliwice 1:9. Rewanż zostanie rozegrany w niedzielę 16 maja.