Rosjanie rządzą

2010-04-29

Finały drugiego dnia ME do lat 23 w szermierce zdominowały pojedynki rosyjsko-włoskie. W obu przypadkach górą byli zawodnicy naszych sąsiadów.

We florecie kobiet Diana Jakowlewa dopiero po dogrywce pokonała Włoszkę Valentinę De Constanzo. Brązowe medale zdobyły również reprezentantki obu krajów. Martyna Synoradzka i Małgorzata Susfał uplasowały się tuż za podium.

Rywalizację w szpadzie mężczyzn wygrał Pawel Suchow z Rosji. W finale zwyciężył w pojedynku z Enrico Garozzo. Na trzecim miejscu uplasowali się Anatolij Herej (Ukraina) i Andras Peterdi (Węgry). Polacy zajęli odległe miejsca.

Czwartek 29 kwietnia jest ostatnim dniem Mistrzostw Europy do lat 23. Od 9:00 rywalizować będą szabliści. Na godz. 10:30 zaplanowano start szpadzistek. Półfinały rozpoczną się o 18:30 w hali widowiskowo-sportowej AWFiS przy ul. Górskiego 1.