Sanocka twierdza zdobyta

2010-01-27

Hokeiści Energi Stoczniowca pokonali na wyjeździe Ciarko KH, choć trafiali tylko w trzeciej tercji. Zwycięstwo z najgroźniejszym rywalem znacznie zwiększyło szanse gdańszczan na grę w play-offach.

Do składu po kontuzji wrócił Jozef Vitek. Zagrał w czwartej piątce. W przypadku zwycięstwa gospodarze zbliżyliby się do Energi Stoczniowca, który zajmuje ostatnie miejsce premiowane możliwością zmierzenia się z drużynami z Grupy A. Dlatego też rozpoczęli to spotkanie z animuszem. Jednak w pierwszych minutach Przemysław Odrobny obronił kilka groźnych strzałów. W 16. minucie Przemysław Leśnicki wpakował do bramki krążek odbity przez gdańskiego bramkarza po uderzeniu Marcina Ćwikły. Później jeszcze Paweł Połącarz trafił w poprzeczkę. Najlepszą okazję dla stoczniowców zmarnował Vitek.

W drugiej tercji jako pierwszy uderzał Jan Steber, ale Łukasz Janiec był na posterunku. Pomimo wyrównanej gry, Ciarko KH zdobyło drugiego gola w bardzo podobny sposób jak wcześnie. Tym razem najpierw strzelał Marcin Biały, a skutecznie dobił Robert Kostecki. W 32. minucie w słupek trafił Tomasz Ziółkowski, jego wyczyn powtórzył później Piotr Poziomkowski. W 37. minucie za faul na R. Kosteckim karę meczu otrzymał Milan Furo.

W trzeciej tercji gdańszczanie zaprezentowali się znakomicie. W 46. minucie Jarosław Rzeszutko dobił strzał Romana Skutchana i było 2:1. Gospodarze dążyli do strzelenia trzeciego gola, ale Odrobny nie dał się pokonać Martinowi Vozdecký'emu i Poziomkowskiemu. W 55. minucie Aron Chmielewski wyrównał zza niebieskiej linii. Przy tym strzale błąd popełnił Janiec. Zwycięską bramkę na 65 sekund przed końcową syreną zdobył Wojciech Jankowski.

W środę 27 stycznia Energa Stoczniowiec zagra na wyjeździe z ostatnim w tabeli KTH Krynica.

Ciarko KH Sanok - Energa Stoczniowiec Gdańsk 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
1:0 Leśnicki 16 (as. Ćwikła)
2:0 R. Kostecki 28 (as. Biały, P. Połącarz)
2:1 Rzeszutko 46 (as. Skutchan) w przewadze
2:2 Chmielewski 55 (as. Rzeszutko)
2:3 Jankowski 59 (as. Vitek)

Sędziowie: Kupiec, Bernacki, Bucki