Trzy punkty na zakończenie

2010-03-18

Piłkarze halowi AZS UG pokonali MZKS Hel 8:3. Był to ostatni mecz we własnej hali w rundzie zasadniczej. Akademików czeka jeszcze jedno wyjazdowe spotkanie.

Gdańszczanie przystępowali do gry mając zapewnione pierwsze miejsce w rozgrywkach. W początkowych minutach gospodarze chcieli potwierdzić, że zasłużyli na ten sukces. Już po trzech minutach było 2:0. Najpierw obrońcy MZKS-u zagapili się i sam na sam przed Krzysztofem Kaźmierczakiem stanął Łukasz Olszewski. Zawodnik z numerem ósmym spokojnie położył bramkarza i posłał piłkę do bramki. 60 sekund później Łukasz Grabowski celnie uderzył zza pola karnego. Zawodnicy AZS UG przewyższali rywali umiejętnościami i mieli zdecydowaną przewagę. Dominik Leśnicki nie miał okazji do interwencji. W 11. minucie strzał Grzegorza Musika trafił do Michała Orzoła, który z najbliższej odległości podwyższył na 3:0. Od tego momentu akademicy spuścili z tonu i zaczęli grać nonszalancko. Rozgrywali piłkę tak długo, jak to było możliwe. Próbowali wjechać z piłką do bramki. Taka postawa szybko przyniosła konsekwencje. Mateusz Pawlak wykorzystał błąd obrońcy i strzelił gola. Była to pierwsza okazja gości. Niedługo potem Leśnicki obronił uderzenia Łukasza Drewsa i Pawlaka. W 17. minucie wracający w pole karne Michał Pytka niefortunnie przeciął lot piłki i zaskoczył własnego bramkarza. W kolejnej akcji prowadzenie akademików zwiększył Łukasz Knioch. Jeszcze przed przerwą Kaźmierczak świetnie spisał się przy strzałach Michała Olszewskiego, Kniocha (dwukrotnie) i M. Pytki.

Druga połowa niewiele różniła się od pierwszej. AZS UG miał przewagę, ale nie potrafił jej wykorzystać. Akademicy często wikłali się w dryblingi i tracili piłkę. W 24. minucie Musik po indywidualnej akcji strzelił piątego gola dla swojego zespołu. Wynik podwyższył M. Pytka, który posłał piłkę między nogami bramkarza po podaniu Musika. W 31. minucie indywidualną akcją popisał się Sławomir Jachura i wyłożył piłkę jak na tacy Drewsowi. Leśnicki nie miał szans. Potem w słupek trafił Knioch. W ostatnich minutach kolejne bramki dla gdańszczan zdobyli Ł. Olszewski i M. Pytka.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej AZS UG zagra na wyjeździe z LSSS WybierzLębork.pl. Mecz odbędzie się 27 marca (sobota) o godz. 19:30.

AZS Uniwersytet Gdański - MZKS Hel 8:3 (4:2)
8:3 M. Pytka 39

AZS UG: Leśnicki - Pietrzak, Knioch, Grabowski, Ł. Olszewski oraz Musik, M. Olszewski, Orzoł, M. Pytka.
MZKS: Kaźmierczak - Gromowy, Jachura, Drews, Pawlak oraz Protasiuk, Kacik, Kurpet, Witkowski.

W meczu 18. kolejki LSSS WybierzLębork.pl przegrał u siebie z drużyną Hotel Continental Krynica Morska 3:4.