Tylko remis AZS AWFiS

2010-05-02

Gdańscy szczypiorniści podzielili się punktami z drużyną NMC POWEN Zabrze. Brak kompletu oczek w meczu z ostatnim zespołem w tabeli komplikuje utrzymanie się akademików w ekstraklasie.

Piłkarze ręczni z Gdańska dobrze rozpoczęli mecz. Później jednak coś się zacięło. Goście objęli prowadzenie w 19. minucie. Do przerwy jednak był remis.

W drugiej połowie, kiedy AZS AWFiS wygrywał 13:12, zabrzanie trafili pięć razy z rzędu. Akademikom udało się dogonić rywali. Jacek Sulej zdobył w ostatniej minucie gola na 21:20. Na sekundy przed końcowym gwizdkiem Krzysztof Wojtynek pokonał gdańskiego bramkarza i niespodzianka stała się faktem.

W drugim spotkaniu Chrobry Głogów zremisował z AS-BAU Śląskiem Wrocław 28:28.

AZS AWFiS Gdańsk - NMC POWEN Zabrze 21:21 (10:10)

Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski
Widzów: 150

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Olęcki 5, Sulej 4, Wysokiński 4, Fogler 2, Chrapkowski 1, Jankowski 1, Kostrzewa 1, Marciniak 1, Ringwelski 1, Woynowski 1, Bednarek.
NMC POWEN: Kicki, Winkler - Chodara 8, Kempys 5, Szolc 2, Wojtynek 2, Lenartowicz 1, Migała 1, Rybarczyk 1, Tatz 1, Buszkow, Kryszeń, Mogielnicki.