Udane rozpoczęcie nowego roku

2010-01-07

Energa Stoczniowiec Gdańsk pokonał na wyjeździe KTH Krynicę 5:3. Jest to ważne zwycięstwo, ponieważ w czołówce tabeli robi się coraz ciaśniej.

Stoczniowcy potrzebowali zwycięstwa, aby utrzymać drugą pozycję. Wydawało się, że do fazy play-off awansują bez problemu drużyny z Oświęcimia i Gdańska. Jednak zawodnicy Ciarko KH Sanok nie złożyli broni. Dzięki czterem z rzędu spotkaniom bez porażki mają realne szanse na wyjście z Grupy B.

Gdańszczanie byli faworytem meczu z KTH. Początek meczu był bardzo wyrównany. Pierwszy do bramki trafił Jan Steber, ale sędzia gola nie uznał z powodu spalonego w polu bramkowym. Chwilę potem w prawidłowy sposób Adama Kubalskiego pokonał Michał Smeja. W 17. minucie podanie Marka Wróbla wykończył jego brat Bartłomiej.

W drugiej tercji gospodarzom udało się wyrównać. Podwójną przewagę wykorzystali w 28. minucie za sprawą Adriana Chabiora. Na 2:2 trafił Patrik Ščibran. W 34. minucie drugiego gola strzelił B. Wróbel i wyprowadził gości na prowadzenie.

Gdy do remisu doprowadził Dawid Kruczek, każdy scenariusz był możliwy, zwłaszcza, że końcówki meczów na wyjazdach nie były mocną stroną Energi Stoczniowca. Jednak refleksem popisał się Jarosław Rzeszutko, który celnie uderzył krążek odbity od Kubalskiego. Wynik po kontrze ustalił Aron Chmielewski.

Gdańszczanie rozpoczynają serię spotkań u siebie. Na pierwszy ogień pójdą hokeiści TKH Nesta Toruń. Mecz odbędzie się w hali Olivia w piątek 8 stycznia o godz. 18:00.

KTH Krynica - Energa Stoczniowiec Gdańsk 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
0:1 Smeja 9 (as. Jankowski)
0:2 B. Wróbel 17 (as. M. Wróbel)
1:2 Chabior 28 (as. D. Kruczek) w podwójnej przewadze
2:2 Ščibran 32 (as. Horný)
2:3 B. Wróbel 34 (as. Kabat, Strużyk)
3:3 D. Kruczek 49 (as. Horný, M. Dubel) w przewadze
3:4 Rzeszutko 55 w przewadze