Z nieba do piekła droga krótka

2009-12-16

Hokeiści Energi Stoczniowca prowadzili z Aksam Unią w Oświęcimiu na początku trzeciej tercji 5:3. Po końcowej syrenie cieszyli się jednak gospodarze.

Unici zaatakowali od pierwszej minuty. Groźnie uderzał Peter Tabaček, a krążek po strzale Martina Bučka trafił w słupek. Jednak w 7. minucie swój popis rozpoczął Jozef Vitek. Czeski napastnik wykorzystał podanie Jarosława Rzeszutko. Niedługo potem wyrównał Waldemar Klisiak. W 16. minucie strzał Tomasza Ziółkowskiego odbił się od słupka.
Początek drugiej tercji to także przewaga gospodarzy. W 23. minucie odwrócony tyłem do bramki Buček pokonał Przemysława Odrobnego. Do remisu doprowadził Vitek po podaniu Romana Skutchana. Ten sam zawodnik wyprowadził stoczniowców na prowadzenie sześć minut później. Tuż przed końcem tej części do siatki Aksam Unii trafił Michał Smeja. Energa Stoczniowiec prowadził 4:2 i wydawało się, że komplet punktów pojedzie do Gdańska.
W ciągu czterech początkowych minut trzeciej tercji padły trzy bramki. Gospodarze za sprawą Adriana Kowalówki zdobyli kontaktowego gola. W 50. minucie mieliśmy remis. Marek Modrzejewski mocnym strzałem pokonał Odrobnego. Prowadzenie dla Aksam Unii zdobył Tabaček. W 58. minucie wynik ustalił Klisiak po błędzie bramkarza gości.
W najbliższym spotkaniu Energa Stoczniowiec zmierzy się na wyjeździe z Ciarko KH Sanok. Mecz odbędzie się 22 grudnia o godz. 18:00.

Aksam Unia Oświęcim - Energa Stoczniowiec Gdańsk 7:5 (1:1, 1:3, 5:1)