Zwycięski dwumecz

2010-01-16

Energa Stoczniowiec pokonał KTH Krynica 7:1 i 7:3. Gdańscy kibice liczą, że jest to znak, że kryzys formy jest już za ich ulubieńcami.

Na spotkanie 20. kolejki gospodarze wyjechali na lód w przemeblowanym składzie. W pierwszej piątce chorego Milana Furo zastąpił Jan Steber. Bartłomiej Wróbel zagrał jako obrońca. Pierwsza część gry nie przyniosła wielu strzałów, ale hokeiści Energi Stoczniowca zdobyli dwie bramki za sprawą Wojciecha Jankowskiego i Tomasza Ziółkowskiego.

W 26. minucie kontaktowego gola strzelił Karel Horný. Widmo kolejnego ciężkiego meczu zajrzało w oczy kibicom zgromadzonym w hali. Jednak Jarosław Rzeszutko trafił do pustej bramki i przed ostatnią tercją było 3:1.

Stoczniowcy potrzebowali ośmiu minut, by pogrążyć gości. Dwa gole zdobył Rzeszutko (kompletując hat-tricka), a po jednym dołożyli Maciej Rompkowski i B. Wróbel.

Drugie spotkanie zostało rozegrane awansem (pierwotnie miało się odbyć 9 lutego). Już pierwszy strzał zakończył się golem. Rzeszutko po podaniu Stebera umieścił krążek w bramce. Niedługo potem do bramki trafił Mateusz Strużyk. Goście mimo tego nie poddali się, ale Przemysław Odrobny pewnie obronił strzały Adriana Chabiora, Mateusza Dubela i Dawida Kruczka. Pod koniec tej tercji na listę strzelców wpisali się: ponownie Rzeszutko i B. Wróbel.

Druga tercja rozpoczęła się od gola Romana Skutchana. W 26. minucie M. Dubel zdobył pierwszą bramkę dla swojego zespołu. Po niecałych dwóch minutach pięciobramkowe prowadzenie przywrócił Steber. W ostatnich minutach obie drużyny strzeliły po golu.

Ostatnia część gry upłynęła pod kontrolą stoczniowców. Nie forsowali tempa, zadowalał ich korzystny wynik. Rozmiary porażki kryniczan zmniejszył w 58. minucie D. Kruczek.

Energę Stoczniowca czeka teraz seria spotkań wyjazdowych. W piątek 22 stycznia zagrają w Toruniu z miejscowym TKH Nesta.

15.01.2010 Energa Stoczniowiec Gdańsk - KTH Krynica 7:1 (2:0, 1:1, 4:0)
1:0 Jankowski 5 (as. Ziółkowski, B. Wróbel)
2:0 Ziółkowski 15 (as. Jankowski, Smeja) w przewadze
2:1 Horný 26 (as. Chabior, D. Kruczek)
3:1 Rzeszutko 36 (as. Strużyk)
4:1 Maciej Rompkowski 43 (as. M. Wróbel, Benasiewicz)
5:1 Rzeszutko 46 (as. Skutchan, Steber) w przewadze
6:1 B. Wróbel 48 (as. Skutchan)