Zwycięstwo w hokejowych derbach Pomorza

2010-02-04

hokej_300Energa Stoczniowiec pokonał w Toruniu miejscowy TKH Nesta 7:3. Do końca rundy zasadniczej gdańskim hokeistom pozostały tylko dwa spotkania.

Stoczniowcy potrzebowali zwycięstwa, aby zwiększyć szansę na zajęcie pozycji premiowanej awansem do play-off. Pierwszego gola mógł zdobyć Jarosław Dołęga, ale nie trafił do pustej bramki. W 6. minucie Bartłomiej Wróbel zdobył prowadzenie dla zespołu gości. Kolejne próby Tomasza Ziółkowskiego, B. Wróbla i Michała Smeji nie przyniosły skutku. Do bramki torunian trafił w 17. minucie Marek Wróbel po podaniu Arona Chmielewskiego.

Pomiędzy 29. i 30. minutą padły aż trzy bramki. Najpierw strzelali gdańszczanie: Wojciech Jankowski i Chmielewski. Trener TKH Nesta Tomasz Rutkowski wziął czas. Przyniosło to efekt w postaci bramki Przemysława Bomastka. Potem Adrian Pietras zaatakował Jozefa Vitka i otrzymał 14 minut kary. Wkrótce Arkadiusz Marmurowicz ostemplował słupek bramki Przemysława Odrobnego. 95 sekund przed zakończeniem drugiej tercji Bartosza Stepokurę pokonał Roman Skutchan.

W ostatniej części gry w bramce gospodarzy stanął Michał Plaskiewicz. W 46. minucie gola zdobył Vitek po dograniu Chmielewskiego. Chwilę później Marmurowicz strzelił drugą bramkę dla torunian. Rozmiary porażki zmniejszył Vladimír Búřil, który strzałem z niebieskiej pokonał Odrobnego. W 51. minucie  wynik na 7:3 dla Energi Stoczniowca ustalił Vitek. Gdański bramkarz wyszedł obronił jeszcze uderzenia Tomasza Chylińskiego i Marmurowicza. Z kolei Bartłomiej Bomba trafił w słupek.

Ostatnie dwa spotkania hokeiści Energi Stoczniowca rozegrają w hali Olivia. W piątek zmierzą się z Aksam Unią Oświęcim, a w niedzielę z Ciarko KH Sanok. Oba mecze rozpoczną się o godz. 18:00. Komplet punktów zapewni gdańskiej drużynie awans do fazy play-off.

TKH Nesta Toruń - Energa Stoczniowiec Gdańsk 3:7 (0:2, 1:3, 2:2)

0:1 B. Wróbel 6 (as. Skutchan, Rzeszutko) w przewadze

0:2 M. Wróbel 17 (as. Chmielewski) w przewadze

0:3 Jankowski 29 (as. Skutchan)

0:4 Chmielewski 30

1:4 Bomastek 30 (as. Kubát)

1:5 Skutchan 39 (as. A. Kostecki, Rzeszutko)

1:6 Vitek 45 (as. Chmielewski)