Zwycięstwo w meczu sezonu

2010-04-26

Koszykarki AZS UG pokonały w Gdańsku Domeny.pl Siemaszkę 61:50. Komplet punktów oznacza, że akademiczki utrzymały się na zapleczu ekstraklasy.

Mecz z liderkami był dla gdańszczanek bardzo ważny. Wygrana dawała im bezpośrednie utrzymanie. Zawodniczki z Trójmiasta rozpoczęły źle. Przegrywały nawet 0:8 i nie mogły przełamać linii defensywnej rywalek. Jednak dość szybko złapały wiatr w żagle. Jeszcze w pierwszej kwarcie wyszły na prowadzenie za sprawą Aleksandry Lampart. W końcowym fragmencie Justyna Wróbel zdobyła punkty z akcji 2+1, a potem wykorzystała podanie Katarzyny Strzeleckiej. Akademiczki po dziesięciu minutach wygrywały 21:11.

W drugiej kwarcie AZS UG potwierdził swoją dominację. Koszykarki z Gdańska powiększały przewagę nad Domenami.pl. W 15. minucie Agnieszka Golemska trafiła za trzy i było 35:15. Ponownie różnica 20 punktów pojawiła się po ostatniej akcji pierwszej połowy, kiedy to Paula Kamińska popisała się celnym rzutem za dwa (42:22).

Kolejna część meczu była podobna do poprzednich. Akademiczki utrzymywały bezpieczny dystans. Zawodniczki gości pod koniec miały przewagę, ale szwankowała skuteczność. Warto odnotować, że w 22. minucie Golemska dwa razy popisała się „trójką".

Ostania kwarta upłynęła na pościgu zespołu Domeny.pl. Jednak nie starczyło im czasu, bo dopiero w 40. minucie Agnieszka Wilk rzutem za trzy doprowadziła do stanu 59:50 dla gdańszczanek (najmniejsza różnica). Wynik ustaliła kapitan AZS UG Natalia Rościszewska.

W ostatnim spotkaniu sezonu 2009/2010 akademiczki zagrają na wyjeździe z Drometem AJD Częstochowa.

AZS Uniwersytet Gdański - Domeny.pl Siemaszka 61:50 (21:11, 21:11, 10:11, 9:17)

AZS UG: Rościszewska 10, Lampart 9, Strzelecka 5, Wdowczyk 4, Wydra oraz Golemska 14, Wróbel 14, Cieślicka 3, Kamińska 2, Stachura.
Domeny.pl: Wilk 12, Woldan-Ziętko 11, Wnęk 9,  Janiszewska 4, Błażejczak 2 oraz Czopor 7, Panek 5.

Pozostałe wyniki 13. kolejki: Wisła II McArthur Kraków - AZS UW 56:62, Korona Marmorin Wschowa - Dromet AJD Częstochowa 0:20 (wo). Mecz AZS UMCS Lublin - AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. odbędzie się 28 kwietnia.