Čacho i Vozdecký załatwili gdańskich hokeistów

2009-12-22

Energa Stoczniowiec niespodziewanie przegrał w Sanoku z tamtejszym Ciarko KH. Gospodarze wygrali zasłużenie, choć w pierwszej tercji bramki nie padły.

Pomimo pierwszego celnego strzału w wykonaniu Jozefa Vitka, to gospodarze mieli przewagę. W 4. minucie strzał Tomáša Vačka świetnie obronił Sylwester Soliński. Kolejnej dobrej okazji dla Ciarko KH nie wykorzystał Wojciech Milan. W 13. minucie Martin Vozdecký uderzył groźnie, ale obok słupka.

Druga tercja pokazała która drużyna jest lepsza. W 21. minucie Milan trafił w słupek. Ze strony Energi Stoczniowca strzelali Michał Smeja i Vitek. W 32. minucie podanie Viliama Čacho wykorzystał Vozdecký. Po kolejnych sześciu minutach było już 3:0. Obie bramki zdobył Vozdecký. Sanoczanie prowadzili zasłużenie.

W ostatniej części gry szanse mieli Jarosław Rzeszutko i Vitek, ale z opresji obronną ręką wyszedł Łukasz Janiec. W 47. minucie na 4:0 podwyższył Piotr Poziomkowski. Mimo niekorzystnego rezultatu stoczniowcy walczyli dalej. Efektem była bramka Marka Wróbla. Kolejne dwie bramki zdobyli gospodarze za sprawą Sebastiana Owczarka i Čacho. Rozmiary porażki zmniejszył w 59. minucie Milan Furo.

Ciarko KH Sanok - Energa Stoczniowiec Gdańsk 6:2 (0:0, 3:0, 3:2)
1:0 Vozdecký 33 (as. Čacho, Milan)
2:0 Vozdecký 35 (as. Rąpała)
3:0 Vozdecký 39 (as. Milan, Valečko) w przewadze
4:0 Poziomkowski 48 (as. Mermer, Ćwikła)
4:1 M. Wróbel 51 (as. Maj)
5:1 Owczarek 53 (as. Mermer)
6:1 Čacho 56 (as. Vozdecký)