Sport akademicki - Studia

5 medali dla reprezentacji Uniwersytetu Gdańskiego w szermierce!

Akademickie Mistrzostwa Polski w szermierce - wyniki

2019-05-20 12:43:00 | Gdańsk

pięć medali przywieźli z Poznania studenci Uniwersytetu Gdańskiego z pierwszych Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce. Prawdziwym królem polowania został Michał Siess, który wygrał w rywalizacji florecistów. W klasyfikacji drużynowej studenci z Gdańska Oliwy zajęli wysokie czwarte miejsce w Polsce oraz zdobyli srebro w klasyfikacji Uniwersytetów.

Szermierze UG medale 2019

Zawody

Organizatorem AMP-ów w szermierce był UAM Poznań, a zawody rozgrywane były nie tylko we florecie kobiet i mężczyzn, ale także w szabli i szpadzie. Drużyna UG złożona była z zawodników, którzy na co dzień reprezentują barwy Fundacji Gdańskiej Szkoły Floretu: Michał Siess, Natalia Gołębiowska oraz Aleksandra Nieciecka.

Warto zauważyć, że zawody – pomimo debiutu w oficjalnym kalendarzu rozgrywek akademickich – miały solidną obsadę, a o punkty dla swoich uczelni rywalizowało ponad 130 zawodników z 32 uczelni wyższych z Polski.

Szermierze UG medale 2019Wyniki

W rywalizacji panów bezkonkurencyjny był Michał Siess – student Wydziału Zarządzania UG, jednocześnie jeden z najlepszych obecnie florecistów w kraju oraz reprezentant Polski. Bez problemu przebrnął on przez walki grupowe, a następnie aż do finału pewnie odprawiał z kwitkiem kolejnych rywali. Ostatecznie zdobył podwójne złoto zarówno w turnieju ogólnym jak i w typie uniwersytetów.

Michał w trakcie zawodów zmagał się nie tylko z rywalami oraz presją faworyta, ale także z przeziębieniem. Tym bardziej na uznanie zasługuje jego postawa. – zauważył Tomasz Aftański, z-ca Dyrektora ds. sportowym Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG.

Ampy to dla mnie nietypowy, mniejszy turniej. Bez starszych, ale też młodszych i jeszcze znacznie słabszych zawodników, co sprawiło, że turniej co prawda trwał krótko, ale od początku walki były na dość wysokim poziomie. – relacjonuje nam Michał Siess. – Cieszę się, że dorzuciłem do kolekcji nowy tytuł i pewnie też trochę pomogłem uczelni. Mam też nadzieję, że szermierka stanie się bardziej popularna za sprawą wejścia do programu AMPów. – dodał reprezentant UG.

Warto zauważyć, że Michał turniej w Poznaniu mógł potraktować nieco treningowo, gdyż tydzień wcześniej brał udział w zawodach Pucharu Świata w rosyjskim Petersburgu, a już w kolejny weekend jedzie na podobne zawody do Szanghaju.

Na te same zawody Pucharu Świata do Chin wybiera się kolejna medalistka Natalia Gołębiewska (również Wydział Zarządzania UG). W rywalizacji w Poznaniu zajęła ona wysokie trzecie miejsce przegrywając nieznacznie walkę półfinałową 13:15.

Zawody oceniam jako udane, a ze swojego startu jestem zadowolona… chociaż czuję lekki niedosyt. Poziom był całkiem wysoki jak na zawody uniwersyteckie. Na drodze do 3 miejsca musiałam pokonać kilka dobrych zawodniczek. – powiedziała nam brązowa medalistka AMP w Szermierce. – Cieszę się, że wystartowaliśmy w pierwszych oficjalnych Akademickich Mistrzostwach Polski i było mi bardzo miło startować w barwach mojej uczelni. – dodała Natalia, która do brązu dorzuciła jeszcze złoty medal w typie uniwersytetów.

Wysokie miejsca Michała oraz Natalii oraz punktowane miejsce Aleksandry Niecieckiej (Wydział Filologiczny UG) sprawiły, że drużyna Uniwersytetu Gdańskiego zajęła wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz dodatkowo zdobyła srebro w typach Uniwersytetów.

Startowaliśmy tylko w jednej broni, a mimo wszystko zajęte miejsce jest naprawdę wysokie. Z tego miejsca chciałem podziękować Michałowi, Natalii i Aleksandrze, że pomimo napiętych grafików znaleźli w swoich kalendarzach miejsce na start w AMP-ach i reprezentowanie barw UG. Dodatkowe podziękowania kieruję w stronę władz klubu GSF oraz trenerów fechmistrzów Stanisława Szymańskiego, Tadeusza Pagińskiego oraz Longina Szmita, którzy wyrazili zgodę na udział swoich zawodników w zawodach – dodaje Tomasz Aftański z CWFiS UG.

Klasyfikację drużynową wygrali studenci AWF Katowice, przed Politechniką Poznańską i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza z Poznania. XIV miejsce zajęła Gdańska Politechnika, a XVII Gdański Uniwersytet Medyczny.

ip/Piotr Walczak, Prezes AZS UG

fot. archiwum AZS UG/organizatorzy AMP

Słowa kluczowe: Wyniki, walki, rezultaty, medale, UG, AMP, UAM Poznań
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Studentka Uniwersytetu Gdańskiego trzecia w Pucharze Świata w łyżwiarstwie 2020 Gdańsk

Poznajcie multimedalistkę i reprezentantkę Polski na mistrzostwach świata w łyżwiarstwie - Kamilę Stormowską.

Polecamy
Finał Akademickiego Pucharu Polski odbył się na stoku Harenda w Zakopanem.
Poznaliśmy zwycięzców AZS Winter Cup!

Finał Akademickiego Pucharu Polski odbył się na stoku Harenda w Zakopanem.

DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Ostatnio dodane
DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!