Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

FOKA, czyli Forum Organizacji i Kół Akademickich na Politechnice Gdańskiej

2018-03-13

Czy bywałeś już na różnego rodzaju targach pracy? Studenci Politechniki Gdańskiej postanowili stworzyć coś podobnego i tak powstała FOKA, czyli Forum Organizacji i Kół Akademickich.

FOKA odbędzie się 21 marca 2018 roku.

Już 21 marca na Politechnice Gdańskiej odbędzie się XII edycja Forum Organizacji i Kół Akademickich, w skrócie FOKA. Tego dnia koła naukowe i organizacje studenckie, działające przy uczelni, będą mieć możliwość wystawienia swojego stoiska i zaprezentowania działalności dotychczasowej. W ten sposób zachęcą studentów do wstąpienia w ich szeregi. Wydarzenie wspomaga aktywizację studentów, pobudza ich motywację oraz daje zastrzyk energii do działania. Ukazuje możliwości i ścieżki, jakimi mogą podążyć podczas okresu nauki. W końcu warto wykorzystać czas studiów na rozwój własnych zainteresowań, a także nabywanie nowych umiejętności!

W tym roku na dwóch dziedzińcach Politechniki wystawią się 43 koła naukowe i organizacje studenckie o przeróżnej tematyce – zaczynając od chemii, mechaniki, budownictwa, kończąc na wspinaczce, finansach i towaroznawstwie. Będą prezentować swoje wynalazki i projekty, niektóre z nich przeprowadzą wybuchowe doświadczenia chemiczne, a jeszcze inne poprowadzą liczne konkursy. Drukarki 3D, łaziki, hulajnogi i wiele innych będzie można oglądać podczas wydarzenia. Przewidziane są różne atrakcje, przede wszystkim warto wspomnieć o Grze po Gmachu Głównym! Każdy uczestnik, który spróbuje swoich sił w grze, będzie miał za zadanie wypełniać krótkie misje powierzone mu przez wystawców. Dobrze wykonane polecenie zostanie nagrodzone naklejką na specjalnej karcie gracza. Im więcej uczestnik zbierze naklejek, tym lepszą nagrodę będzie mógł odebrać! Wynagrodzenia są w postaci kursów, wejściówek i karnetów.

Organizatorami całego wydarzenia jest stowarzyszenie studentów BEST Gdańsk, które już od 2003 roku istnieje przy Politechnice Gdańskiej. Działa w nim około 60 aktywnych członków, którzy chętnie i sumiennie podejmują się organizacji projektów na swojej uczelni.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Studia

w Trójmieście w innych miastach
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama