Wiadomości - Z życia Uczelni

O wpływie urządzeń mobilnych na życie i zdrowie człowieka na UG

2016-11-29 09:52:12 | Gdańsk

Wydział Nauk Społecznych UG zaprasza na wykład prof. Manfreda Spitzera, światowej klasy psychiatry, od lat badającego wpływ internetu oraz urządzeń mobilnych na życie i zdrowie człowieka, który odbędzie się 2 grudnia na Uniwersytecie Gdańskim.

Wystąpienie profesora jest wydarzeniem towarzyszącym  międzynarodowej konferencji pt. „Mobilność w sieci. Relacje. Bezpieczeństwo. Rozwój”, która jest współorganizowana przez Uniwersytet Gdański w dniach 1-3 grudnia. W konferencji udział wezmą m.in. naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy przedstawią wyniki swoich badań dotyczące uczestnictwa młodzieży i dzieci w kulturze cyfrowej. Wstęp wolny.

WYKŁAD
Czas: 2 grudnia 2016 r., godz. 16:00
Miejsce: Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku-Oliwie, Wydział Nauk Społecznych, ul. Bażyńskiego 4, sala S 207
Organizatorzy: Wydział Nauk Społecznych UG

Manfred Spitzer to niemiecki psychiatra, psycholog i wykładowca uniwersytecki. Studiował medycynę, filozofię i psychologię na Uniwersytecie we Fryburgu. W 1989 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego z psychiatrii na podstawie pracy pt. „Co to jest szaleństwo?”. Siedem lat pracował jako starszy lekarz w Szpitalu Psychiatrycznym Uniwersytetu w Heidelbergu. Dwukrotnie był profesorem wizytującym na Uniwersytecie Harvarda. Był redaktorem czasopisma ‘Neurology’.
Od 1998 roku jest dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Psychiatrycznego w Ulm.  Jest autorem takich książek jak: „Cyfrowa demencja”, „Jak uczy się mózg”, „Cyberchoroby”.

Wstęp wolny. Wykład odbędzie się w języku angielskim.

KONFERENCJA

Czas: 1-3 grudnia 2016 r.
Miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Centrum Konferencyjne, bud. III, sala C
Organizatorzy: Fundacja Dbam o Mój Z@sięg oraz Miasto Gdynia we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i Pomorskim Kuratorem Oświaty

„Mobilność w sieci. Relacje. Bezpieczeństwo. Rozwój” to I edycja międzynarodowej konferencji poświęcona tematowi urządzeń mobilnych w kontekście ich bezpiecznego i odpowiedzialnego użytkowania, rozwoju oraz wpływu na kształtowane relacje i więzi międzyludzkie. Wydarzenie skierowane jest do studentów, wykładowców, pedagogów, psychologów, psychoterapeutów uzależnień, nauczycieli oraz rodziców, którzy wraz ze swoimi dziećmi na co dzień korzystają cyfrowe urządzenia mobilne.

Na organizowanej konferencji głównymi mówcami będą, oprócz prof. Manfreda Spitzera, prof. Bogdan Wojciszke, psycholog społeczny oraz Alexander Steinhart, współtwórca start-upu OFFTIME, który zajmuje się poszukiwaniem równowagi pomiędzy życiem online i offline.

W wydarzeniu wezmą udział także eksperci z Uniwersytetu Gdańskiego: dr Maciej Dębski z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa, założyciel Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, który opowie o wynikach eksperymentu POZ@ SIECIĄ polegającym na dobrowolnym „odcięciu od sieci” 100 młodych osób oraz wynikach ogólnopolskich badań pt. „Nałogowe korzystanie z telefonów komórkowych. Szczegółowa charakterystyka fonoholizmu w Polsce”,  prof. Lucyna Kopciewicz z Instytutu Pedagogiki, która odniesie się w swoim wystąpieniu do najważniejszych wyników badań dotyczących sposobów partycypacji małych dzieci, dzieci w wieku wczesnoszkolnym, nastolatków oraz ich rodziców w kulturze cyfrowej przez urządzenia mobilne oraz dr Grzegorz Stunża z Instytutu Pedagogiki, który skoncentruje się na tematyce tworzenia i uczestniczenia w (cyfrowej) kulturze.

Organizatorami konferencji są Fundacja Dbam o Mój Z@sięg oraz Miasto Gdynia we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i Pomorskim Kuratorem Oświaty.

Wstęp wolny po rejestracji. Wykłady w języku angielskim będą tłumaczone symultanicznie.

Więcej szczegółów i zapisy na stronie: www.mobilityinnet.com

ip

Słowa kluczowe: wykład manfreda spitzera, psychologia internetu, uniwiersytet gdański
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Start w IT
"Start w IT" już się 27 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: targi i prelekcję.

Jerzy Gamdzyk, Jan Kossacki, Andrzej Tyc
Studenci z Wydziału Fizyki UW ze złotym medalem w konkursie University Physics Competition 2023

To zawody drużynowe, w których uczestniczą studenci studiów I stopnia z całego świata.

Polecamy
Studia typu Double Degree w Akademii Leona Koźmińskiego

Podwójny dyplom to podwójne możliwości! Połącz naukę w Polsce z możliwością rocznego wyjazdu na renomowaną Europejską uczelnię.

Czy studia ekonomiczne są trudne?
Czy studia ekonomiczne są trudne?

Jest to ścieżka kształcenia, którą obiera wielu kandydatów marzących o karierze w krajowych lub zagranicznych firmach.

Ostatnio dodane
Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Start w IT
"Start w IT" już się 27 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: targi i prelekcję.

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.