Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Wystartowała Legia Akademicka na gdańskim AWFiS

2017-12-14

Pokaz drużyny piechoty, symulator Śnieżnik z dwoma stanowiskami ogniowymi i sprzęt wojskowy – to tylko część atrakcji, które towarzyszyły prezentacji pilotażowego programu MON "Legia Akademicka" w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Legia Akademicka to projekt szkolenia wojskowego skierowany do studentów.

W dniu 12 grudnia 2017 roku w Sali Kongresowej odbył się wykład inauguracyjny pilotażowego programu "Legia Akademicka" – ochotniczego szkolenia wojskowego dla studentów. O specyfice projektu, możliwościach dołączenia i korzyściach, wynikających z przystąpienia do LA opowiadał studentom doradca Ministra Obrony Narodowej Grzegorz Matyasik oraz płk Remigiusz Żuchowski.

Zainteresowanych nie zabrakło, bo do programu w AWFiS przystąpić chce aż 75 osób. Pierwsze zajęcia w ramach Legii Akademickiej ruszają już w styczniu 2018 roku.

- Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, decyzją Kolegium Rektorskiego i uchwałą Senatu AWFiS, przystąpiła do pilotażowego projektu Legia Akademicka – powiedział Rektor AWFiS, prof. nadzw. dr hab. Waldemar Moska. – Nasi studenci wielokrotnie wiążą swoją przyszłość ze służbami mundurowymi, poza tym są doskonale przygotowani pod względem fizycznym, postanowiliśmy więc umożliwić im dodatkową ścieżkę rozwoju w postaci możliwości szkolenia w ramach Legii Akademickiej. W naszej uczelni zapisało się 75 osób, czego połowa to kobiety. Jeśli projekt ten będzie kontynuowany, będziemy brać w nim udział.

- Legia Akademicka to projekt skierowany do studentów, którzy w ramach swoich codziennych zajęć mogą uczestniczyć w szkoleniu teoretycznym, by potem, w wakacje odbyć dwudziestojednodniowe szkolenie na poligonie – mówi płk Remigiusz Żuchowski. - Legia Akademicka to szansa nie tylko na rozpoczęcie kariery w polskiej armii, ale przede wszystkim możliwość zdobycia unikalnego doświadczenia i niecodziennego wpisu do CV. Uczymy m.in. taktyki i przywództwa, a to  przecież niezwykle cenne umiejętności na rynku pracy.

ip

fot. Beata Zarach

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Studia

w Trójmieście w innych miastach
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama