Inne - Z Organizacji

Gra miejska "Sekretna Gdynia Abrahama"

Śladami Antoniego Abrahama

2019-04-29 10:07:11 | Gdynia

Orędownik przyłączenia Pomorza do odradzającej się Polski, rzecznik budowy portu i rozwoju Gdyni, działacz społeczny... Z okazji 150. rocznicy urodzin Antoniego Abrahama Parlament Studentów WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni chce przybliżyć postać Króla Kaszubów mieszkańcom Gdyni i Pomorza. Przygotowali oni edukacyjną grę miejską pt.: "Sekretna Gdynia Abrahama".

Plakat_wydarzeniaO wydarzeniu

Postać Antoniego Abrahama jest niezwykle barwna, a jego życiorysem możnaby obdarzyć kilka osób. Gra miejska "Sekretna Gdynia Abrahama", której organizatorem jest Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, przybliży historie związane z życiem Antoniego Abrahama w Gdyni, jego drogi zawodową i życiową oraz działaniami, jakie podjął by Kaszuby i Gdynia zostały włączone do Polski. Poznając życiorys tej niezwykłej postaci, uczestnicy gry będą również wzmacniać poczucie lokalnego patriotyzmu - mówi Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów WSAiB im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Gra miejska o patronie WSAiB Gdynia - Eugeniuszu Kwiatkowskim, którą przygotowaliśmy z okazji 130. rocznicy urodzin wicepremiera i budowniczego Gdyni, okazała się strzałem w dziesiątkę i chcemy pomysł rozwijać – mówi Lechosław Dzierżak, radny miasta, współorganizator wydarzenia. - Dlatego proponujemy naukę o kolejnej zasłużonej dla historii Gdyni postaci - Antoniego Abrahama. Interaktywna formuła gry miejskiej jest atrakcyjna i angażuje całe rodziny – dodaje.

Zasady

Gra miejska to wydarzenie z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej wycieczki dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Gracze, dzięki wskazówkom ze specjalnych kart-map będą rozwiązywali zadania oraz odnajdowali przedmioty i notatki dotyczące historycznych miejsc Gdyni, związanych z "królem Kaszubów". Poznają również postacie, które odcisnęły piętno na historii Gdyni oraz zasłużyły się społeczności regionu, odgrywane przez przebranych w stroje z epoki statystów.

Gra ma charakter nielinearny i punkty mogą być zaliczane niechronologicznie. Wszystkie zadania znajdują się na obszarze Gdyni Śródmieścia. Nad grupą z daleka i z bliska będzie czuwał prowadzący grę przewodnik miejski Michał Miegoń (Muzeum Miasta Gdyni, Open House Gdynia, Inne Szlaki).

Gra rozpocznie się w gmachu WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7, a zakończy w Kaszubskim Forum Kultury przy Al. Piłsudskiego 18.

Na uczestników gry miejskiej czekają atrakcyjne nagrody. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w grze decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły poniżej.

Jak wziąć udział?

Zgłoszenia indywidualne i grupowe do 14.05.2019 r. za pomocą formularza na stronie https://wsaib.pl/dla-mediow/gra-miejska.

Udział bezpłatny.

Limit miejsc: 300.

Gdzie i kiedy?

18.05.2019 r. - Gra Miejska

Start: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, ul. Kielecka 7, godz. 10.00.

Zakończenie: Kaszubskie Forum Kultury, Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18, godz. 13.00.

ip

fot. materiały organziatora

Słowa kluczowe: WSAiB, Wydarzenia, 2019, Antoni Abraham, informacje
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Źródła do pracy dyplomowej - skąd brać książki i artykuły?

Praca naukowa powinna być opatrzona bibliografią... tylko po co i skąd wziąć do niej odpowiednie pozycje? Sprawdź!

Gra miejska "Sekretna Gdynia Abrahama" Gdynia

Historia jednej z najważniejszych postaci w Historii regionu podana w atrakcyjnej formie. Dołącz do zabawy i wygraj nagrody!

Serce Kapsuły Czasu - informacje o inicjatywie

Jak będzie wyglądała Polska w przyszłości? Niech twoje wyobrażenie o niej zostanie odkryte przez przyszłe pokolenia!

Polecamy
W Trampkach Przez Kanadę w projekcie Polak Potrafi
W Trampkach Przez Kanadę w projekcie Polak Potrafi

Postanowili przedstawić swój pomysł i biorą udział w projekcie na portalu Polak Potrafi. Aby otrzymać dofinansowanie potrzebują minimum tysiąc złotych. Czy się to uda? To zależy również od was!

5. Jubileuszowa Gala MediaTorów
5. Jubileuszowa Gala MediaTorów

Statuetki zostaną wręczone w dziewięciu kategoriach: NawigaTOR, TORpeda, DetonaTOR, AkumulaTOR, ProwokaTOR, InicjaTOR, ReformaTOR, AuTORytet.

Ostatnio dodane
Źródła do pracy dyplomowej - skąd brać książki i artykuły?

Praca naukowa powinna być opatrzona bibliografią... tylko po co i skąd wziąć do niej odpowiednie pozycje? Sprawdź!

Gra miejska "Sekretna Gdynia Abrahama" Gdynia

Historia jednej z najważniejszych postaci w Historii regionu podana w atrakcyjnej formie. Dołącz do zabawy i wygraj nagrody!