Polska - Świat nauki

Internet dla studenta - czego potrzeba żakowi?

Internet dla studenta

2018-06-28 09:04:36 | Gdańsk

Często słyszy się, że studia to najpiękniejszy okres w życiu. Pierwsze próby dorosłego życia, a przy tym jednak wciąż spora beztroska. Komu nie odpowiadałoby takie połączenie? Jednak w rzeczywistości studiowanie dla wielu żaków to wcale nie sielanka. Legendarne już liczenie każdego grosza, by pod koniec miesiąca móc pozwolić sobie na ekskluzywne parówki z chlebem, a może nawet odrobiną keczupu, nauka do trudnych egzaminów, a w związku z tym nieprzespane noce - to druga strona medalu. Ale skąd wziąć przepis na parówki po studencku, jak znaleźć książkę, gdy na wydziale jest tylko jeden egzemplarz i w jaki sposób w wolnej chwili obejrzeć ulubiony serial, gdy w wynajmowanym pokoju brak telewizora? Oczywiście dzięki dostępowi do sieci! Dowiedz się, jak wybrać najlepszy internet dla studenta!

młodzi ludzie przy laptopie

Internet dla studenta - na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Na rynku wręcz roi się od rozmaitych ofert dostawców internetu, dzięki czemu bez trudu możemy znaleźć tę dopasowaną do naszych potrzeb. Czym kierować się przy wyborze internetu dla studenta? Młodzi dorośli powinni postawić przede wszystkim na:

  • dobrą cenę - tani internet dla studenta nie nadszarpnie jego skromnego budżetu i pozwoli zachować więcej gotówki na inne wydatki,
  • szybkość - egzamin już jutro, a Ty nie możesz ściągnąć skanów materiałów, bo internet cały czas się wiesza? Przeprowadziłeś się na studia do innego miasta i nie chcesz tracić kontaktu z przyjaciółmi czy rodziną, ale wideorozmowa jest praktycznie niemożliwa przez ciągłe zawieszanie się programu? A może wreszcie masz chwilę dla siebie i marzysz o kilku odcinkach ulubionego serialu, ale nieustanne zacinanie się akcji doprowadza Cię do szału? To znak, że Twoje łącze ma zdecydowanie za małą przepustowość!
  • czas umowy - młode osoby rzadko kiedy mają to szczęście, by mieszkać we własnych czterech kątach, dlatego umowa z dostawcą sieci na dłuższy okres zupełnie im się nie opłaca! Z drugiej strony umowa bez zobowiązań często wiąże się z wyższą miesięczną opłatą. Warto zatem rozglądać się za ofertami kierowanymi specjalnie do studentów. Tego typu propozycję co roku ma w swojej ofercie UPC - internet studencki najczęściej dostępny jest przed rozpoczęciem roku akademickiego,
  • brak limitów - czy wyobrażasz sobie, że w trakcie korzystania z USOS-a czy przygotowywania się do ważnego referatu Twój internet nagle zaczyna się zacinać, aby wreszcie całkowicie odciąć Cię od wirtualnego świata? Nielimitowany internet to najlepsza opcja.

Internet dla studenta nie tylko dla studenta

Przeczytałeś powyższy akapit i, chociaż czasy studenckie masz już dawno za sobą, uważasz, że łącze posiadające powyższe cechy byłoby idealne właśnie dla Ciebie? Ale skoro taka oferta jest tylko dla wciąż uczących się młodych ludzi… Niekoniecznie! Niektórzy dostawcy, otwierając się na potrzeby konsumentów, nie wymagają potwierdzenia statusu studenta. Tego typu propozycję przedstawia co roku UPC. Internet studencki to jedna z bardziej konkurencyjnych ofert firmy. Umowę najczęściej podpisuje się na 9 miesięcy, a więc czas trwania roku akademickiego, a niewysokie ceny podstawowego pakietu za każdym wznowieniem oferty przyciągają rzesze klientów, niekoniecznie żaków.

Internet UPC - co muszę zrobić, by móc się nim cieszyć?

Zanim jeszcze zdecydujesz się zamówić internet UPC, sprawdź, czy Twój blok obejmuje zasięg dostawcy. Jeśli znajduje się na terenie jego występowania - gratulacje! Już wkrótce będziesz mógł cieszyć się szybkim internetem, idealnie dobranym do Twoich potrzeb! Możesz wygodnie zamówić wizytę montera przez internet. Do podpisania umowy potrzebny będzie jedynie dokument tożsamości, np. dowód osobisty - jak już wiesz, internet dla studenta w UPC nie wymaga od nas formalnego statusu. Prawda, że proste? Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.upc.pl/internet/kup-internet/ .

Internet dla studenta powinien spełniać kilka podstawowych warunków, by być jak najbardziej użyteczny dla młodego człowieka. Jednak również pozostali z nas mogą skorzystać z tego typu oferty. W końcu to niezwykle wygodna opcja!

Artykuł Zewnętrzny

fot. Monkey Business Images / https://www.shutterstock.com

Słowa kluczowe: internet, Trójmiasto, tani internet
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Na podwyÅźszenie pensji pracownikÃłw uczelni zostało przekazanych ponad 916 mln złotych.
MNiSW rozdzieliło kolejne środki na podwyżki dla pracowników uczelni

Na podwyższenie pensji pracowników uczelni przeznaczono ponad 916 mln złotych.

Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!
Już 43 uczelnie w Polsce kształcą studentów w systemie dualnym

Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!

Zobacz, jaki przepis został zaskarÅźony do Trybunału Konstytucyjnego przez Andrzeja Dudę!
Ustawa 2.0 niezgodna z konstytucją? Andrzej Duda złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego

Zobacz, jaki przepis został zaskarżony do Trybunału Konstytucyjnego przez Andrzeja Dudę!

Polecamy
Barbara Kudrycka oszukała naukowców?
Barbara Kudrycka oszukała naukowców?

Święto polskiej nauki zorganizowane w PKiN zakończyło się klapą. Naukowcy są poirytowani zaistniałą sytuacją.

Studenci SGH poprawiają Wikipedię
Studenci SGH poprawiają Wikipedię

Studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie rozpoczęli projekt pod nazwą OpenKnowledge, którego celem jest poprawa jakości artykułów w największej internetowej encyklopedii.

Ostatnio dodane
Na podwyÅźszenie pensji pracownikÃłw uczelni zostało przekazanych ponad 916 mln złotych.
MNiSW rozdzieliło kolejne środki na podwyżki dla pracowników uczelni

Na podwyższenie pensji pracowników uczelni przeznaczono ponad 916 mln złotych.

Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!
Już 43 uczelnie w Polsce kształcą studentów w systemie dualnym

Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!