Kursy i szkolenia - Edukacja

Seminarium „Nauka, gospodarka, rynek pracy...”

2010-02-05 11:03:28 | Gdańsk

 Nauka, gospodarka, rynek pracy - możliwości dla szkolnictwa wyższego w europejskich programach edukacyjnych

O sposobach skutecznego pozyskiwania pieniędzy z programów unijnych dedykowanych doskonaleniu systemów edukacji opowiedzą na Politechnice Gdańskiej przedstawiciele firm i instytucji, które już na nich skorzystały. Do poszukiwania środków na realizowanie niekonwencjonalnych pomysłów, służących idei uczenia się przez całe życie namawiać będą koordynatorzy poszczególnych funduszy. Spotkanie zaplanowano na piątek, 5 lutego w sali 300 na II piętrze Gmachu Głównego.

Jeśli planujesz organizować szkolenia dla inżynierów, którzy pracują w silnie rozwijającej się specjalności albo masz pomysł na to, jak uatrakcyjnić kompetencje absolwentów, w tym także prowadzących małe i średnie przedsiębiorstwa, przyjdź i posłuchaj. Na konferencję pod hasłem „Nauka, gospodarka, rynek pracy - możliwości dla szkolnictwa wyższego w europejskich programach edukacyjnych" zaproszeni zostali przedstawiciele trójmiejskich uczelni. Zaproszeni mogą się czuć także przedstawiciele innych instytucji zainteresowanych tematem - pracownicy urzędów gmin, jednostek samorządu terytorialnego i placówek edukacyjnych.

Warto dodać, że 26 lutego mija termin składania wniosków w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" Leonardo da Vinci w kategorii transfer innowacji. Na spotkaniu będzie się więc można dowiedzieć wiele o szczegółach formalnych i wymaganiach merytorycznych istotnych nie tylko na etapie składania wniosku. - W ramach transferu innowacji finansowane są przedsięwzięcia polegające na wdrażaniu atrakcyjnych społecznie metod przekazywania wiedzy i umiejętności - tłumaczy prof. Piotr Grudowski z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, ekspert oceniający wnioski w ramach Leonardo da Vinci.

Program Leonardo da Vinci promuje innowacyjne podejścia do edukacji i doskonalenia zawodowego, w taki sposób, aby systemy kształcenia jak najpełniej odpowiadały potrzebom rynku pracy. Wspiera także mobilność pracowników na europejskim rynku pracy, aby absolwenci i pracownicy zdobywali nowe kwalifikacje w czasie staży i praktyk zawodowych oraz doskonalili swoje umiejętności według nowoczesnych standardów.

W ramach transferu innowacji fundusz przekazuje pieniądze na finansowanie pomysłów promujących różne formy kształcenia. Na uczelniach wyższych mogą to być studia podyplomowe, czy różnego rodzaju kursy. Inni beneficjenci mogą się starać o pieniądze na organizowanie szkoleń dla różnych grup społecznych. Dla przykładu można przywołać już wdrażane ciekawe szkolenia - psychologiczne i biznesowe dla sportowców kończących karierę czy językowe dla taksówkarzy pod kątem obsługi turystów.

Gospodarzem seminarium jest prof. Andrzej Zieliński, prorektor ds. współpracy i programów międzynarodowych. - To pierwsze z cyklu seminariów, które w tym roku zorganizujemy na politechnice, aby przybliżyć pracownikom uczelni możliwości wykorzystania funduszy z projektów edukacyjnych - zaprasza prof. Zieliński. - Prowadzimy już szereg projektów w ramach programów edukacyjnych Erasmus, trzy projekty z Erasmus Mundus, umożliwiające uzyskiwanie dyplomów na kilku zagranicznych uczelniach jednocześnie; Tempus oraz projekty finansowane w ramach mechanizmu norweskiego.

Teraz spróbujemy sięgnąć po fundusze z Leonarda da Vinci. Dla szkoły wyższej stanowi to pewnego rodzaju wyzwanie, gdyż podmiotem wszelkiego typu projektów w ramach Leonarda jest absolwenci, czyli ludzi, których już nie ma na uczelni. Spróbujemy to zmienić, dlatego proponujemy pracownikom wszystkich wydziałów, by spróbowali aplikować o pieniądze na nietypowe formy kształcenia.

Współorganizatorem konferencji jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, jako jednostka zarządzającą całym złożonym programem „Uczenie się przez całe życie".


Słowa kluczowe: Seminarium Politechnika Gdańska Nauka, gospodarka rynek
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
FIR
8. Forum Inteligentnego Rozowju Uniejów 2023

Poznaj szczegóły wydarzenia.

konferencja
Konferencja online Masters&Robots Youth

Jakie tematy będą poruszane podczas konferencji?

Salut-Hola
Odkryj Nowe Horyzonty Nauki Języków Hiszpańskiego i Francuskiego Online w Szkole Salut-Hola!

Tutaj uczysz się języków w sposób wygodny i skuteczny, czerpiąc liczne korzyści.

Polecamy
NabÃłr do projektu rozpocznie się 8 października.
Nadchodzi II edycja Akademii Liderek Biznesu!

Nabór do projektu rozpocznie się 8 października.

Get a Job 2020 - plakat baner
XI edycja Get a Job. Dołącz do webinarów, które pomogą Ci znaleźć pracę!

Bezpłatne wykłady online dotyczące rynku pracy, organizowane przez SKN Inwestor.

Ostatnio dodane
FIR
8. Forum Inteligentnego Rozowju Uniejów 2023

Poznaj szczegóły wydarzenia.

konferencja
Konferencja online Masters&Robots Youth

Jakie tematy będą poruszane podczas konferencji?

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.