Imprezy studenckie
Alterwstrząsy 2010

Alterwstrząsy 2010

  • 2010-10-14, , godzina 21:00
  • Klub X2, Gdańsk

Opis

Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator” rozpoczyna nowy rok akademicki 2010/2011. Bądź z nami 14 października i przekonaj się, że studiowanie to wspaniała przygoda – ciekawi ludzie, różnorodne projekty kulturalne, które urozmaicają czas wolny i niezapomniane brzmienia muzyczne.

Przedsmak wszystkiego razem – na dobry początek – zapewnia „Alternator” w ALTERWSTRZĄSACH 2010.

Zaczynamy od godziny 21:00 w Klubie x2 (dawna Wysepka, ul. Polanki 66, DS 4).

Studenci (za okazaniem legitymacji) wchodzą za free! Pozostali – 15 zł.

Zagrają:

Haitti Vatti

Projekt stworzony przez gdańskiego producenta i DJa Piotra Kalińskiego w którym współpracuje z artystą wizualnym Maćkiem Salamonem oraz z wokalistką Sarą Brylewską. Hatti Vatti ma na swoim koncie debiut wydawniczy w postaci 12" winyla wydanego w 2009 roku w Wielkiej Brytanii przez Mindset, wytwórni zajmującej się wydawaniem muzyki z pogranicza nowej fali UK garage, dub-techno i dubstepu. Wkrótce ukażą się dwie nowe winylowe 12-tki - kolejna dla Mindset, druga dla rodzimego New Moon. W studio współpracował ze znakomitymi producentami jak Quantec (Echocord, Styrax), Synkro (Z-Audio, Autonomic) i XXXY (Mindset, Fabric) oraz wokalistą Echo Ranksem (Universal Egg, Scoops). Hatti Vatti prowadzi swoją własną wytwórnię winylową - Kanu Kanu, płyta z numerem katalogowym 001 trafiła do sklepów na całym świecie na początku bieżącego roku.
http://www.myspace.com/httvtt

Bajzel

Człowiek orkiestra, który przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz vocali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Jego charyzmatyczne występy, przysporzyły mu już sporo fanów w całej Polsce. Bajzel to niespokojny, artystyczny duch i dlatego jego płyty są w pełni autorskie. Muzyk sam komponuje, pisze teksty, nagrywa wszystkie dźwięki a nawet projektuje okładki. Jego debiutancki album zatytułowany po prostu "Bajzel" został dobrze przyjęty przez krytykę i środowisko muzyczne. W roku 2009 powstał drugi krążek Bajzla -"Miłośnij". Ta płyta to prawdziwe zaskoczenie dla pozyskanych już fanów albowiem w znacznym stopniu różni się od poprzedniej. Przede wszystkim Bajzel objawia się jako zdolny tekściarz, pisząc tym razem całkowicie po polsku. Bajzel nie przestaje też eksperymentować w muzyce, dokonuje niestandardowych zestawień, miesza różnorodne style i tworzy parę nowych.

http://www.myspace.com/bajzel

Pawilon

Twórcy i jedyni w Polsce przedstawiciele stylu o wszystko mówiącej nazwie rockbeaty, łączącego połamane bity perkusyjne z melodyjnymi gitarowymi riffami. Zdecydowaną siłą zespołu są również połączone głosy dwóch wokalistów, najczęściej śpiewających razem. Zespół  istnieje od 2005 roku. Pierwszy rok jego działalności przyniósł wygraną w konkursie Gazety Wyborczej Trójmiasto ”Debiuty na Monciaku” oraz Laur Honorowy Finału Festiwalu FAMA w Świnoujściu. Już wiosną następnego roku nakładem Akademickiego Centrum Kultury UG ukazała się dobrze przyjęta debiutancka epka zespołu pt. „Elo”, a latem grupa zdobyła Grand Prix Festiwalu Union of Rock w Węgorzewie. 7 marca 2008 roku, w sopockim klubie Papryka, koncertem transmitowanym przez Trójkę w paśmie audycji Offensywa odbyła się huczna medialna premiera debiutanckiej płyty długogrającej zespołu pt. „Retromantik”, której wydawcą było Biodro Records. W 2009 roku czytelnicy Gazety Wyborczej Trójmiasto przyznali swoimi głosami nagrodę Sztormu Roku zespołowi Pawilon, doceniając tym samym dobrze przyjęty w kraju debiut. Premiera nowego albumu pt. „Moda na sukces” miała miejsce 22 lutego 2010 roku.
http://www.pawilon.art.pl/

Kilka słów o „Alternatorze”...

Działamy w ramach Uniwersytetu Gdańskiego, naszym celem jest animowanie kulturalnego życia uczelni oraz wspieranie inicjatyw kulturalnych  szeroko pojętego środowiska akademickiego. W ramach Centrum działa kilkanaście grup twórczych, które organizują ponad 150 różnorodnych wydarzeń rocznie. Jesteśmy otwarci również na indywidualne projekty studentów chcących zaprezentować się w przestrzeni Uniwersytetu. Stanowimy sprawny zespół menadżerów kultury, którzy zawsze służą pomocą w realizacji ciekawych pomysłów.

Sztandarowymi imprezami organizowanymi przez ACK UG są: Ogólnopolski Konkurs Literacki, Wielki Przejazd Rowerowy, Kuglart Fest – festiwal sztuk kuglarskich, Kino Wino i Domino - spotkania z młodymi twórcami kina niezależnego pod nazwą , Muzyka Końca Świata, Ballokracja, Wolne Miasto Gdańsk – festiwal literacko  - muzyczny.

W ramach ACK funkcjonuje pracownia sitodruku, w której osoby o zacięciu artystycznym mogą realizować swoje pasje, na przykład poprzez druk plakatów, grafik, koszulek; oraz pracownia video tworząca Uniwersytecką Kronikę Filmową.
 http://www.ack.ug.gda.pl/

14 października, godz. 21:00

Klub X2 (polanki 66, DS. 4), Gdańsk

Polecamy
Ostatnio dodane
Jak wygląda obrona pracy inÅźynierskiej?
Jak wygląda obrona pracy inżynierskiej?

Zobacz, co dzieje się na obronie tytułu inżyniera.

Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania

Które z tych rozwiązań jest najlepsze?

Popularne