Wybierz miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Wrzesień - czy wszystkie dzieci idą do szkoły?

Kiedy2017-09-22 godzina 09:00
Do kiedy2017-09-22
GdzieRatusz Głównego Miasta Gdańska
Gdańsk
Wrzesień - czy wszystkie dzieci idą do szkoły?

Polski aktor, znany telewidzom z serialu Ojciec Mateusz, odwiedzi 22 września 2017 r. Ratusz Głównego Miasta. Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, będzie gościem specjalnym debaty „Wrzesień - czy wszystkie dzieci idą do szkoły?” organizowanej przez Dział Edukacji Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.   

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i nagradzany wielokrotnie statuetką Telekamery aktor w 2007 r. objął funkcję Ambasadora Dobrej Woli UNICEF. Angażuje się w różne kampanie międzynarodowej organizacji humanitarnej, zwłaszcza na rzecz przestrzegania praw dziecka. Działania Ambasadora od 2007 r. przyniosły UNICEF-owi ponad 10 milionów złotych. Ta kwota uratowała dzieci przed śmiercią głodową i umożliwiła także zakup szczepionek, które chronią przed zachorowaniem tysiące najmłodszych.

- Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Panem Arturem i dziękujemy za wsparcie naszych działań na rzecz dzieci doświadczonych osobistymi tragediami, które rzutują na funkcjonowanie najmłodszych w najbliższym otoczeniu - nie tylko w szkole, ale też w muzeum. Podczas debaty zastanowimy się jak skutecznie rozmawiać i pomagać uczniom - mówi Monika Kryger, kierownik Działu Edukacji Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.  

Poza Arturem Żmijewskim głos zabierze liczne grono praktyków: naukowcy, psycholodzy, nauczyciele, działacze społeczni, pracownicy muzealni, wojskowi, a także Zastępca Prezydenta ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk.

Debata „Wrzesień - czy wszystkie dzieci idą do szkoły” odbędzie się piątek, 22 września 2017 r. w godz. 9:00-15:00. Podzielona jest na trzy dwugodzinne bloki tematyczne. Następnego dnia, w godzinach 9:00-12:00 odbędą się specjalistyczne warsztaty. Oba wydarzenia objęte są wymogiem rejestracji uczestników. Ilość miejsc jest ograniczona.

Studia

w Trójmieście w innych miastach
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama