Dzieje się - Sztuka

Rusza konkurs na kuratora 11. edycji festiwalu NARRACJE

2019-01-23 17:19:21 | Gdańsk

Instytut Kultury Miejskiej razem z Gdańską Galerią Miejską zapraszają do udziału w konkursie na kuratora festiwalu NARRACJE. Wydarzenie od 2009 roku eksploruje miejskie wątki i historie. Artystyczne interwencje w przestrzeń publiczną dzielnic Gdańska nadają codziennym miejscom nowy kontekst i pozwalają odkryć je ponownie. 11. edycja festiwalu NARRACJE odbędzie się 15 i 16 listopada 2019 roku w gdańskiej dzielnicy Siedlce. Wydarzenie odbywa się jesienią, kiedy większość działań kulturalnych wkracza do galerii i instytucji. NARRACJE to dobra okazja, by w dwa listopadowe wieczory wyjść z domu i odkrywać miasto na nowo.

Festiwal NARRACJE

Charakterystyka festiwalu NARRACJE

W trakcie dekady profil festiwalu uległ zmianie: efektowne instalacje świetlne szybko ustępować zaczęły formom sprzyjającym krytycznemu spojrzeniu na przestrzeń i umożliwiającym zainicjowanie bliższego dialogu z nią. Z każdym rokiem NARRACJE wchodziły coraz głębiej w miasto – opuściły centrum, by z rosnącą odwagą zapuszczać się w kolejne dzielnice, które stawały się współorganizatorami i współkuratorami. Miasto użycza NARRACJOM swych opowieści, sugeruje wątki, prowokuje rozwiązania, opierając się pewnym realizacjom i sprzyjając innym.

Dzielnica festiwalowa w 2019 roku

11. edycja festiwalu NARRACJE odbędzie się w gdańskiej dzielnicy Siedlce. Teren ten, ze względu na korzystne położenie, zasiedlony był już od czasów średniowiecza, a tutejsze osady stanowiły przedmieścia miasta. W XIX wieku obszar Siedlec został włączony w granice miasta i zielone suburbium stopniowo zaczęło zamieniać się w dzielnicę robotniczą. Wiek XX przyśpieszył proces przemian, których efekty możemy obserwować obecnie. Pod względem zabudowy Siedlce to jedna z najbardziej urozmaiconych dzielnic Gdańska. Odnajdziemy tu czynszowe kamienice i robotnicze domy z XIX i początku XX wieku, neogotyckie, strzeliste gmachy, modernistyczną, nowocześnie projektowaną zabudowę mieszkalną, socrealistyczne osiedle mieszkaniowe, przytłaczające bloki z wielkiej płyty, naiwnie bajkowy postmodernizm oraz współczesne, odgradzające się od przestrzeni dzielnicy osiedla deweloperskie.

O konkursie na kuratora Festiwalu NARRACJE

Zgłoszenia powinny zawierać: list intencyjny podający motywy udziału w konkursie; zarys koncepcji festiwalu odnoszącej się do specyfiki terenu, na którym wydarzenie się odbędzie; listę artystów przewidzianych do zaproszenia do udziału w festiwalu oraz krótki opis zrealizowanych lub planowanych przez nich projektów lub działań w przestrzeni publicznej, które stałyby się częścią programu 11. edycji NARRACJI wraz ze zdjęciami lub wizualizacjami (dotyczy istniejących prac); wstępnie rozpisany budżet wydarzenia; aktualne CV kandydata zawierające informacje o jego doświadczeniu zawodowym, zrealizowanych dotychczas festiwalach i innych projektach artystycznych oraz wykształceniu kierunkowym. Konkurs trwa od 22 stycznia do 28 lutego 2019. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: info@narracje.eu lub pocztą tradycyjną na adres Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80 – 830 Gdańsk.

Kuratora NARRACJI #11 wyłoni pięcioosobowa komisja konkursowa, w skład której wejdą dyrektorzy Instytut Kultury Miejskiej i Gdańskiej Galerii Miejskiej oraz zaproszeni przedstawiciele środowisk twórczych. Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 14 marca włącznie na stronie www.ikm.gda.pl.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na:

www.narracje.eu

www.facebook.com/NarracjeGdansk

JK/ip

fot. Victor Freso

Słowa kluczowe: wydarzenie, 2019, literatura, zgłoszenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
18. Artystyczna PodrÃłÅź Hestii
Znamy finalistów 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Postawy twórcze 25 młodych adeptów sztuki z całej Polski zyskały uznanie jury.

Rusza konkurs na kuratora 11. edycji festiwalu NARRACJE Gdańsk

Wyjątkowa okazja dla miłośników Gdańska.

Dracula
Dracula Live in Concert na 12. Festiwalu Muzyki Filmowej

Superprodukcja Francisa Forda Coppoli z muzyką Wojciecha Kilara w Krakowie!

Polecamy
Szalone Dni Muzyki w Warszawie [BILETY]
Szalone Dni Muzyki w Warszawie [BILETY]

Szalone Dni Muzyki to międzynarodowy festiwal muzyki klasycznej. W tym roku odbędzie się on w Warszawie w dniach 25-27 września.

Bogusław Kaczyński nie żyje!
Bogusław Kaczyński nie żyje!

Bogusław Kaczyński zmarł w wieku 73 lat.

Ostatnio dodane
18. Artystyczna PodrÃłÅź Hestii
Znamy finalistów 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Postawy twórcze 25 młodych adeptów sztuki z całej Polski zyskały uznanie jury.

Rusza konkurs na kuratora 11. edycji festiwalu NARRACJE Gdańsk

Wyjątkowa okazja dla miłośników Gdańska.