Sztuka
Magdalena Danaj: Miasto i dziewczyna

Magdalena Danaj: Miasto i dziewczyna

  • 2018-08-19, , godzina 17:00, do 2018-09-20
  • AIOLI inspired by Gdańsk ul. Partyzantów 6, Gdańsk

Opis

AIOLI inspired by Gdańsk – to kolejna z lokalizacji znanej wszystkim marki gastronomicznej AIOLI. Gdańska kantyna we Wrzeszczu otworzyła swe drzwi w marcu ubiegłego roku i od samego początku silnie związała się z życiem artystycznym. Przez ponad rok przy Partyzantów 6 odbyło się wiele koncertów, wystaw, wernisaży i warsztatów artystycznych.

Teraz czas na to by jeszcze bardziej podkreślić życie artystyczne w kantynach AIOLI – w związku z czym powstał cykl ART FRIENDLY.

Projekt ma na celu promocję młodych artystów z różnych sektorów takich jak malarstwo, fotografia, grafika i rzeźbiarstwo.
    
We wszystkich lokalach AIOLI, niezależnie od lokalizacji chcemy spajać środowiska artystyczne, ale też angażować młodych ludzi w życie kulturalne. AIOLI to nie tylko restauracja – to również platforma do promocji młodego artyzmu w każdym wydaniu.
  
Co więcej – każda z wystaw będzie miała swój tour po wszystkich AIOLI – tym samym prace artystów będzie można zobaczyć w Warszawie, Gdańsku i Katowicach.

ART Friendly to nieodzowny element życia kantyny, to połączenie opcji spędzania czasu z muzyką i sztuką. Organizowane przez nas wydarzenia są w pełni bezpłatne i otwarte dla wszystkich, którzy pragną egzystować w środowisku artystycznym.

Magda Danaj - zorientowana na tekst rysowniczka i ilustratorka. Autorka Porysunków, które powstają w jej głowie już od ponad dziesięciu lat. Twórczyni krótkich form internetowych, komiksowych, autorka okładek do książek, płyt, plakatów, autorskich kalendarzy i itd. Współpracowała z wieloma markami, instytucjami, portalami i magazynami, o większości już nawet nie pamięta. Lubi to, co robi i nie robi tego, czego nie lubi.

"Miasto i dziewczyna" to głównie wystawa jej najnowszych prac oraz krótki wybór prac z całości twórczości.

Podczas wernisażu 19 sierpnia Gości AIOLI będą mieli okazję spotkać się z artystką..

Ostatnio dodane
18. Artystyczna PodrÃłÅź Hestii
Znamy finalistów 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Postawy twórcze 25 młodych adeptów sztuki z całej Polski zyskały uznanie jury.

Rusza konkurs na kuratora 11. edycji festiwalu NARRACJE Gdańsk

Wyjątkowa okazja dla miłośników Gdańska.