Sztuka
Sprawy Bieżące / Current Affairs

Sprawy Bieżące / Current Affairs

  • 2020-07-25, do 2020-09-06
  • Zbrojownia Sztuki, ul. Targ Węglowy 6 , Gdańsk

Opis

"Sprawy bieżące/Current Affairs" to nowa wystawa w przestrzeni Zbrojowni Sztuki. Ekspozycję będziecie mogli oglądać na żywo.

Wystawa prezentuje twórczość powstałą w okresie kwarantanny/pandemii, która wyszła spod rąk studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prace zostały wyłonione w open callu decyzją komisji składającej się z naszych wykładowców.

Podczas wystawy zobaczycie prace odnoszące się do tematu „spraw bieżących”; panującej epidemii, lockdownu, czy innych problemów związanych z koronakryzysem, a także projekty odnoszące się do tematów bardziej ogólnych, które powstałe jednak w okresie narodowej kwarantanny. Ekspozycja ma prezentować całościowy obraz postaw młodych artystów wobec tej jakże nietypowej sytuacji. Z całokształtu wyłaniają się zarówno reakcje silnie krytyczne, naznaczone czasem izolacji działania intymne i indywidualne, ale i realizacje otwarte na interpretację, które odkrywają nowe znaczenia w kontekście niniejszej prezentacji. Wartym odnotowania jest fakt, że młodzi artyści w znacznej większości pozostają wierni tradycyjnym mediom, pomimo popularnemu w ostatnim czasie trendowi daleko idącej cyfryzacji i obfitości prezentacji on-line.

Polecamy
Ostatnio dodane
Murale we Wrocławiu, których mogliście nie widzieć [lipiec 2020]

Street art jest tworzony dla każdego przechodnia, a Wrocław słynie z kreatywności. Przeczytaj o muralach!

Daphnia giving birth
Polak zrobił najlepsze zdjęcie mikroskopowe świata

Fotografia rodzącej dafni autorstwa Marka Misia nagrodzona w konkursie Wiki Science Competition.