Dzieje się - Teatr

Miniaturowa Otwarta Strefa Teatralna

2012-05-25 10:05:10 | Gdańsk

most festiwal teatralny gdanskW czerwcu 2010 roku Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne MOST wraz z Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku, rozpoczęło realizację projektu edukacyjnego pod nazwą Miniaturowa Otwarta Strefa Teatralna.

Strefa MOST jest nowatorską propozycją wielopłaszczyznowej edukacji kulturalnej skierowanej do dzieci, młodzieży i dorosłych.

W ramach MOSTu realizowane są następujące zadania:

-> Młodzieżowe Otwarte Starcia Teatralne – Ogólnopolski Festiwal Teatralny
-> Młodzieżowa Otwarta Scena Teatralna – cykliczne, popołudniowe zajęcia dla dzieci i młodzieży
-> Miniaturowe Otwarte Spotkania Teatralne – szeroka oferta różnorodnych propozycji z zakresu kultury i edukacji m.in. spotkania z postaciami ze świata sztuki, lekcje edukacyjne w teatrze, konkursy, wernisaże, koncerty
-> Miniaturowe Otwarte Szkolenia Teatralne – warsztaty i propozycje szkoleń dla młodzieży i
dorosłych

Stowarzyszenie organizuje również coroczny obóz artystyczny dla dzieci i młodzieży. Kilkukrotnie w ciągu roku grupy teatralne działające pod szyldem Sceny Teatralnej wyjeżdżają na przeglądy i Festiwale teatralne oraz występują w Trójmieście.

Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne MOST oraz Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku.
Festiwal jest propozycją konfrontacji amatorskich zespołów teatralnych z całego kraju, na którym uczestnicy mogą zaprezentować swoje spektakle oraz uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów. Projekt ma na celu przede wszystkim stworzenie wielowymiarowej płaszczyzny wymiany wzajemnych doświadczeń i jest propozycją bezpośredniego dialogu poprzez różnorodne formy teatralne.

Co roku na Festiwalu gościmy ok. 150 uczestników z całej Polski oraz lokalną publiczność. Współpracujemy przy jego organizacji z Miastem Gdańsk instytucjami kulturalnymi, mediami oraz partnerami, sponsorami i aktorami.

W tym roku już po raz czwarty, w dniach 2-4 lipca 2012 roku, odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Teatralny MOST w Gdańsku. Większość wydarzeń będzie się odbywało w Miejskim Teatrze Miniatura, siedzibie Stowarzyszenia MOST.

W programie Festiwalu znajdą się: pokazy amatorskich grup teatralnych z całej Polski, autorskie spotkanie oraz warsztaty prowadzone przez aktora Mirosława Bakę, pokaz spektaklu gościnnego, warsztaty teatralne prowadzone przez zawodowych aktorów, finałowy pokaz etiudy przygotowanej przez uczestników na warsztatach oraz koncert towarzyszący, z udziałem trójmiejskich zespołów, który po raz pierwszy odbędzie się poza murami Teatru Miniatura – w Studenckim Klubie Medyk w Gdańsku.

www.most-gdansk.pl
www.facebook.com/mostgdansk

HB

Słowa kluczowe: teatr, sztuka, gdańsk, most, festiwal
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Dokręcanie śruby
Polskie "Dokręcanie śruby" na festiwalu operowym w Sankt Petersburgu

Spektakl zostanie pokazany rosyjskiej publiczności.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej
Rusza 19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej

Tegoroczne hasło Festiwalu brzmi: "Powrót do dziecięcych lat".

Trojanki - Jan Klata- prÃłba
Jan Klata laureatem Europejskiej Nagrody Teatralnej

Reżyser spektaklu "Trojanki" dostał nagrodę za kreowanie nowego języka teatru.

Polecamy
Groteska ze zwłokami w tle
Groteska ze zwłokami w tle Gdańsk

W Teatrze Wybrzeże trwają próby do spektaklu "Łup" Joe Ortona w reżyserii Iwo Vedrala. Premiera spektaklu planowana jest na styczeń 2009 roku na Scenie Kameralnej w Sopocie.

Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet
Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet

Brak konieczności stania w długiej kolejce i szansa zakupu taniego biletu gdziekolwiek się jest - to zalety portalu www.eWejsciowki.pl. O misji, powstaniu i udogodnieniach portalu porozmawiamy z jego współzałożycielem - Maciejem Wartaczem.

Ostatnio dodane
Dokręcanie śruby
Polskie "Dokręcanie śruby" na festiwalu operowym w Sankt Petersburgu

Spektakl zostanie pokazany rosyjskiej publiczności.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej
Rusza 19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej

Tegoroczne hasło Festiwalu brzmi: "Powrót do dziecięcych lat".

Kupony i kody rabatowe