Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Miejsce akcji:
Polska.

Czas akcji:
Czas jest rozpięty pomiędzy to, co było a to, co jest teraz.
Czas się miesza, bo nigdy nie chce być linearny.
Czas się miesza tym bardziej, im więcej wysiłków, by go oswoić.

Akcja:
Spowodowana jest obserwacją historyczno-socjologiczną.
Punk postawił irokeza - strategia clowna.
Człowiek na ulicy wrzeszczy - strategia psa.
Jasiu bawi się w sny i przebudzenia - strategia przetrwania.

Leszek Bzdyl o spektaklu: „Dawno, dawno temu, to znaczy 11 stycznia 2003 roku po raz pierwszy opowiedziałam tę historię. Powiedzmy, że STRATEGIA była wówczas spektaklem apolitycznym. Powiedzmy, że STRATEGIA była wyznaniem oportunisty. Powiedzmy, że wystawianie STRATEGII, do połowy 2005 roku, niosło z sobą urok dojrzałej niedojrzałości. Ta opowieść o Jasiu w błędnym kole doświadczeń, niespodziewanie/spodziewanie w 2005 roku straciła swoją lekkość. W PAŃSTWIE NA PE, czyli tam, gdzie zagubiony jest bohater STRATEGII, obudzono się ze snu pod tytułem: Właściwie, to wszystko jest w miarę dobrze, nieprawdaż? Wróciła Historia, a z nią retoryka bieli-czerni. Zaczęto budować barykadę i pozycjonować przeciwników. W 2005 roku postawiono jedno z najokrutniejszych pytań: Po której stronie barykady jesteś? Czy aby nie tam, gdzie niegdyś stało ZOMO? I to pytanie, które zawisło nade mną w PAŃSTWIE NA PE zmieniło, w moim odczuciu, wymowę spektaklu. STRATEGIA zrymowała się z Polityką. I chcąc być wolnym od TEGO WSZYSTKIEGO wycofałem, w owym 2005 roku, STRATEGIĘ z mojego repertuaru. Ale błędne koło, zaklęte koło Historii, znowu utknęło w glinie i nie mogąc się z tej gliny wydobyć żłobi w ziemi coraz głębszą dziurę. Ostatnio stale wracałem do opowieści zapisanej w STRATEGII. Zastanawiałem się, czy nie zaryzykować, czy nie wznowić tego spektaklu. Mój bohater byłby już pięćdziesięcioletnim mężczyzną, a jego przemieszczanie się z teraz, które jest snem, w przeszłość, która jest przebudzeniem, byłoby jeszcze dotkliwsze. Koniec końców, podejmuję ryzyko ponownego wejścia do tej samej rzeki. Muszę sprawdzi, czy STRATEGIA, ten one-men-show o próbie przetrwania w ciężkich czasach, spotka się z widownią, podobnie, jak bohater STRATEGII, zagubioną w PAŃSTWIE NA PE?”

Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.

Produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw, Teatr Wybrzeże
We współpracy z Klubem Żak w Gdańsku
Przy wsparciu Urzędu Miasta Gdańska

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Strategia (mimowolna realktywacja).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Strategia (mimowolna realktywacja) (Teatr Wybrzeże Malarnia, Gdańsk).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Strategia (mimowolna realktywacja) (Teatr Wybrzeże Malarnia, Gdańsk).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Strategia (mimowolna realktywacja) (Teatr Wybrzeże Malarnia, Gdańsk).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Strategia (mimowolna realktywacja) (Teatr Wybrzeże Malarnia, Gdańsk).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Strategia (mimowolna realktywacja) (Teatr Wybrzeże Malarnia, Gdańsk).
Premiery teatralne
Kupony i kody rabatowe
Ostatnio czytane
Nominacje do nagrody Splendor Gedanensis
Nominacje do nagrody Splendor Gedanensis Gdańsk

Przedstawiamy artystów nominowanych do nagrody Splendor Gedanensis. Rozstrzygnięcie już 11 marca!

Tomasz Karolak też chce mieć własny teatr
Tomasz Karolak też chce mieć własny teatr

Moda na zakładanie własnych teatrów trwa. Swoją scenę chce mieć gwiazda polskich komedii, Tomasz Karolak.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!