Teatr
"Wiele hałasu o nic" - premiera

"Wiele hałasu o nic" - premiera

  • 2008-12-30, , godzina 19:00
  • Teatr Wybrzeże Duża Scena, Gdańsk

Opis

We wtorek, 30 grudnia, o godzinie 19.00, na deskach Dużej Sceny Teatru Wybrzeże odbędzie się premiera "Wiele hałasu o nic" Williama Shakespeare'a w reżyserii Adama Orzechowskiego.

"Wiele hałasu o nic" to jedna z najrzadziej granych, rzekomo jasnych, komedii mistrza. Jej przedmiotem są niby niewinne dworskie zabawy: jak namówić do małżeństwa zatwardziałego kawalera i niechętną zamążpójściu kobietę? Jak niewinnie zasianą plotką i drobną obmową zniweczyć czyjeś plany i gorącą miłość? Czas powrotu z wojny wcale nie musi oznaczać sielanki i niefrasobliwej zabawy. Przecież silniejsi i bogatsi władzą mogą zabawić się kosztem młodych. Przecież i tak wszystko musi skończyć się happy endem. Zaplanowanym przez nich zmanipulowanym happy endem. Wiele hałasu ale czy rzeczywiście o nic?

Reżyserem spektaklu jest Adam Orzechowski, absolwent Wydziału Reżyserii PWST w Krakowie. W latach 1993 - 1996 reżyser Teatru Wybrzeże. W latach 2000 - 2006 dyrektor Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Pomysłodawca Festiwalu Prapremier i jego dyrektor w latach 2002 -2006. Od lipca 2006 roku Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Wybrzeże. Wyreżyserował m.in. "Farsę z Walworth "Endy Walsha oraz "Więzienie powszechne" Dirka Dobbrowa w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.


 

Mapa

Ostatnio dodane
Brave Kids 2018
Zbliża się 9. edycja projektu Brave Kids

Tegoroczna odsłona wydarzenia zgromadzi ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata.

Debiuty 2018
Zbliża się 16. Ogólnopolski Przegląd Młodych Wokalistów "Debiuty" 2018

Wrocławskie "Debiuty" od kilkunastu lat tworzą dobry klimat dla kształtowania talentów wokalnych.

Kupony i kody rabatowe