Wiadomości - Artykuły

Ile kosztuje miejsce parkingowe na lotnisku w Gdańsku?

2019-03-07 10:14:57 | Gdańsk

Parkowanie na gdańskim lotnisku nie zawsze wiąże się z opłatą. Jeżeli jednak wybierasz się w dłuższą podróż i planujesz dojechać do portu lotniczego własnym pojazdem, poznaj aktualny cennik obowiązujący na parkingach zlokalizowanych na lotnisku. Dowiedz się, gdzie zaparkujesz najtaniej.

lotnisko - miejsca parkingoweStrefa kiss&fly oraz 5 parkingów

Port lotniczy w Gdańsku intensywnie się rozwija, o czym może świadczyć rosnąca z roku na rok liczba obsłużonych pasażerów. Wraz z coraz większym ruchem na lotnisku potrzebne są nowe miejsca parkingowe. Jak wygląda w tym względzie sytuacja na gdańskim lotnisku?

W 2018 r. pierwsi kierowcy mogli zaparkować na nowym parkingu P6 „Najtańszy”. Aktualnie łącznie na gdańskim lotnisku działa 5 parkingów (2 są przeznaczone pod postój krótkoterminowy – P1 i P3, a 3 pod postój długoterminowy – P4, P5 i wspomniany P6). Dodatkowo na pasażerów czeka strefa kiss&fly. Parkowanie na niej jest bezpłatne, o ile jednak postój trwa do 10 minut.

30-minutowy postój na lotnisku - gdzie zaparkować?

Ceny na parkingach zlokalizowanych na lotnisku są zróżnicowane. Jeżeli nie chcesz przepłacać, powinieneś zorientować się w cennikach obowiązujących na poszczególnych parkingach. Gdzie najtaniej będzie zaparkować na 30 minut?

Pod parkowanie krótkoterminowe są przeznaczone parkingi P1 i P3. Na każdym zapłacisz 6 zł. W porównaniu ze strefą kiss&fly to spora różnica – tam 30-minutowy postój kosztuje 40 zł.

Gdy wyjeżdżasz na dłużej

Wakacje lub dłuższa podróż służbowa? Aby dostać się na lotnisko, wcale nie musisz zamawiać taksówki – możesz skorzystać z jednego z kilku parkingów przeznaczonych pod postój długoterminowy. Rachunek za miejsce parkingowe wcale nie będzie wygórowany.

Jeżeli wybierasz w podróż się na 7 dni, to za parking zapłacisz 39 zł, o ile zaparkujesz na parkingu P6 „Najtańszy”. Jest on położony w odległości zaledwie 250 metrów od terminala. Na jego terenie znajduje się wiele udogodnień dla osób podróżujących, np. wózki na bagaż.

Miejsce parkingowe zarezerwuj online

Rozbudowa parkingów na gdańskim lotnisku i zmiana cennika na korzystniejszy to nie jedyne zmiany, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Zarządca parkingów – spółka Interparking – umożliwia kierowcom zarezerwowanie miejsca parkingowego przez internet. W tym celu wystarczy wejść na stronę internetową http://www.airport.gdansk.pl/passenger/parking/parking-plan.

Przez internet można również uregulować rachunek za miejsce postojowe. To sposób, aby uniknąć szukania biletomatu – wystarczy, że odpowiednio wcześniej zarezerwujesz miejsce postojowe i je opłacisz, a będziesz mógł skoncentrować się na podróży.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com/manolofranco

Słowa kluczowe: parking, miejsca paringowe
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zmiana czasu
Zniesienie zmiany czasu w Unii Europejskiej od 2021 roku

Przestaniemy przestawiać zegarki dwa razy w roku. Czy to dobra zmiana?

Costa Crociere
Zapraszamy do świata rejsów Costa!

Lubisz zwiedzać, ale wycieczki objazdowe cię męczą? Rejsy turystyczne to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Muhamet E.
Muhamet E. - turecki nożownik z Wrocławia [FOTO]

Mężczyzna zabił rodaka nożem w Galerii Dominikańskiej.

Polecamy
Weź udział w konkursie  fotograficznym
Weź udział w konkursie fotograficznym

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Stowarzyszenie „Passionart” organizuje konkurs fotograficzny "Żołnierze wyklęci. Historia, która mnie porusza"

Wakacje w Dubaju za 1500 zł? Promocje linii lotniczych
Wakacje w Dubaju za 1500 zł? Promocje linii lotniczych

Linie już rozpoczęły batalię o klientów podróżujących latem. Bilety na wielu trasach z i do Polski są dziś nawet o kilkaset złotych tańsze niż rok temu.

Ostatnio dodane
Zmiana czasu
Zniesienie zmiany czasu w Unii Europejskiej od 2021 roku

Przestaniemy przestawiać zegarki dwa razy w roku. Czy to dobra zmiana?

Costa Crociere
Zapraszamy do świata rejsów Costa!

Lubisz zwiedzać, ale wycieczki objazdowe cię męczą? Rejsy turystyczne to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!