Wiadomości - Artykuły

Inne wymiary sztuki na 30. edycji Tattoo Konwent w Gdańsku [Program]

2019-07-09 11:06:33 | Gdańsk

Już w nadchodzący weekend 13-14 lipca 2019 w AmberEXPO odbędzie się 30. edycja Tattoo Konwent. Festiwal tatuażu okazujący inne wymiary sztuki gościć będzie po raz 11. w Gdańsku, gdzie w 2009 roku miała miejsce pierwsza odsłona konwencji. Dziś Tattoo Konwent odwiedzają tysiące miłośników ozdabiania ciała, którzy na evencie szukają nie tylko rozrywek związanych z tatuażem. Lifestylowy festiwal, w który na przestrzeni lat przeobraził się Tattoo Konwent oferuje im rozbudowany program rozrywkowy, który tym razem obejmować będzie między innymi koncerty: Moscow Death Brigade, Siberian Meat Grinder oraz projektu Pudło (The Analogs akustycznie). Wśród pokazów specjalnych Tattoo Konwent wymienić można autorski 3D mapping sceny głównej, powietrzne akrobacje w wykonaniu włoskiego duetu Aerial Vertige, fireshow paryskiego performera Mike’a Garcia oraz występ fakira Testa. To tylko początek listy atrakcji.

Tattoo Konwent 2019 w GdańskuTuszem podkreślone

Tatuaż to główny pretekst do spotkania z Tattoo Konwentem. Podczas imprezy w Gdańsku na żywo tatuować będzie około 450 artystów. Ich prace wystawiane będą w 12 kategoriach konkursowych, w których Jury w składzie: Sion Smith (edytor brytyjskiego pisma branżowego Skin Deep), Sebastian Junior Jaryszek (legenda polskiej sceny tatuażu), Marcin Pawlus (właściciel trójmiejskiego studia Dwa Śledzie), Bartosz Panas (właściciel warszawskiego salonu Caffeine Tattoo) i Joanna Fąferko (jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek tatuażu w Polsce) przyzna 36 nagród. Na evencie pojawią się nie tylko tatuatorscy tuzowie z kraju tacy jak: Max Pniewski, Andrzej Niuniek Misztal czy Piotr Deadel, ale również zagraniczni goście, wśród których wymienić należy takie nazwiska jak: Julien Thibers (Francja), Freddy Gricourt (Francja), Vincent Bloodline (Włochy), Tondrik Tattoo (Czechy), David Roduit (Szwajcaria), Benoit Gipsy Santiago (Francja). Podczas Gdańsk Tattoo Konwent kolejny raz odbędzie się autorska akcja „Dziarka w ciemno”. Tym razem za wykonanie wzorów o nieznanej dla tatuowanego tematyce odpowiedzialni będą: KTOF i Deep Red. Początkujący tatużyści wezmą udział w seminarium na temat tatuażu czarno-szarego, które poprowadzi Marcin Sokołowski ze studio Contrast'ink z Krakowa.

Co na scenie głównej?

W tym roku scena główna Tattoo Konwent i jej wyjątkowa, multimedialna oprawa sama w sobie stanowią atrakcję. Wśród konwentowych pokazów znalazł się autorski 3D mapping – INK3D, ukazujący dzieje tatuażu. Projekt powstał we współpracy konwentu, Agi Szuścik (scenariusz, reżyseria) i Tomasza Gawrońskiego (realizacja). W niedziele popołudniu przed publicznością wystąpią rosyjskie zespoły undergroundowe – Moscow Death Brigade (hardcore rap) i Siberian Meat Grinder (crossover trash). W programie imprezy znalazły się występy powietrznych akrobacji w wykonaniu Sary i Lary z Aerial Vertige, zapierające dech w piersiach fireshow Mike’a Garcia oraz ekscentryczny występ fakira Testa. O oprawę muzyczną sceny głównej zadba DJka Sayuri.

Minisceny

Obok sceny głównej po raz pierwszy działać będą minisceny niezależne – tzw. „wymiary” - nazwane zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej imprezy. W Wymiarze Pierwszym zobaczyć będzie można, jak Fred Kyrel tworzy wyjątkowe stroje, inspirowane Shibari - japońską sztuką układania więzów. Kreacje zaprezentują na sobie znane w świecie tatuażu modelki alternatywne: Vinka Wydro (Francja), Wildcat (Niemcy), Giulia Bonci (Włochy) i Thalya Myha (Belgia). Na tej samej miniscenie wystąpi także najbardziej znany streetpunkowy polski zespół – The Analogs. Grupa w okrojonym składzie pojawi się w Gdańsku ze swoim projektem Pudło, w ramach którego wykonuje swoje utwory akustycznie. Wymiar Drugi gościć będzie Kubę Kujawę z Tattoo.pl, który na żywo narysuje pozującą mu modelkę oraz ekipę od Play Piercingu. Trzeci wymiar zajmie Serio – specjalista od bodypaintingu.

Strefy specjalne

Strefy specjalne to nieodłączny element każdego Tattoo Konwentu. Standardowo w przestrzeniach AmberEXPO staną olschoolowe pojazdy, które przyjadą wraz z ekipą Hotball. Przed wejściem do hali zatrzymają się foodtrucki ze zróżnicowanym menu. Na terenie imprezy działać będzie strefa dla dzieci, strefy sponsorskie oraz targi mody, gdzie spotkać będzie można wystawców oferujących odzież, dodatki i gadżety. Nie zabraknie również galerii sztuki, gdzie pojawią się grafiki Michała Mozolewskiego – autora tegorocznych plakatów Tattoo Konwent, fotografie Kamili Burzymowskiej, powstałe w ramach serii „Beauty behind the Ink”, wystawa „2081” Agi Szuścik, „Od rzeczy” Jana Macieja Bojko oraz prace Emila Ćwika.

Inne atrakcje

Imprezę dopełniają liczne akcje specjalne. Uczestnicy standardowo wydrukują swoje konwentowe selfie na stoisku Socialdruk, pozować będą Watemborskiemu przy ściance czy wezmą udział w konkursie jedzenia burgerów na czas. W strefie chill zagrają DJe: PZG i Rhythm Baboon. Afterparty zaplanowane na sobotnią noc odbędzie się w klubie 100cznia. Do tańca miłośnikom tatuażu zagrają: SAYURI, Vinka Wydro – modelka alternatywna biorąca udział w Shibari Fashion Show, a przede wszystkim francuska DJka oraz KinkyOutsider jeden z organizatorów Tattoo Konwent we własnej osobie. Tattoo Konwent działa również charytatywnie i wspiera wszelkie akcje prospołeczne. Kolejny raz zbierane będą środki na SOS Wioski Dziecięce. Drugiego dnia konwentu natomiast zorganizowane zostanie spotkanie z Agą Szuścik, która podobnie jak w czasie TEDx opowie o walce z rakiem i badaniach profilaktycznych, które uchronić mogą przed śmiertelną w skutkach chorobą.

Bilety


Trwa internetowa przedsprzedaż tańszych biletów na Gdańsk Tattoo Konwent. Ceny zaczynają się od 39 zł (bilet jednodniowy) i 49 zł (bilet dwudniowy). W ofercie znalazły się również atrakcyjne cenowo bilety rodzinne, za które zapłacić trzeba od 105zł do 175 zł – w zależności od opcji. W sprzedaży dostępne są także wejściówki VIP w cenie 300 zł. Bilety po raz pierwszy dostępne są także w przedsprzedaży stacjonarnej – sieci sklepów Empik. W czasie wydarzenia, 2 kasach festiwalowych zakupić będzie można jedynie bilety jednodniowe (50 zł) i dwudniowe (60 zł). Seniorzy i dzieci do 10. roku życia nie płacą za uczestnictwo w festiwalu.

Więcej szczegółów i dokładny program wydarzenia znaleźć można na: www.tattookonwent.pl

ip

fot. Bartek M. / materiały organizatora

Słowa kluczowe: stoiska, wydarzenia, koncerty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Koronawirus w Dubaju
Koronawirus w Dubaju: relacja z 72. piętra drapacza chmur [FOTO]

Polka opisuje aktualną sytuację w tym 3-milionowym mieście.

koronawirus Madryt szpital
Koronawirus w Hiszpanii: Dramatyczna relacja z Madrytu

Mieszkająca w Hiszpanii Polka opisuje dla nas fatalną sytuację w tamtejszych szpitalach.

ksiąÅźę Karol i krÃłlowa ElÅźbieta II
Książę Karol ma koronawirusa. Czy zaraził królową Elżbietę II?

Brytyjski następca tronu jest kolejnym zarażonym.

Polecamy
Sprawca napadu ujęty
Sprawca napadu ujęty Gdynia

W ręce policjantów z Gdyni wpadł 34-latek, który napadł na sklep na Małym Kacku. Wszedł do środka z bronią i granatem, i zażądał pieniędzy. Do zdarzenia doszło wczoraj około południa.

Ostatnio dodane
Koronawirus w Dubaju
Koronawirus w Dubaju: relacja z 72. piętra drapacza chmur [FOTO]

Polka opisuje aktualną sytuację w tym 3-milionowym mieście.

koronawirus Madryt szpital
Koronawirus w Hiszpanii: Dramatyczna relacja z Madrytu

Mieszkająca w Hiszpanii Polka opisuje dla nas fatalną sytuację w tamtejszych szpitalach.