Wiadomości - Artykuły

Spontaniczny wyjazd ze znajomymi? Wypożycz w Gdańsku auto na weekend!

2019-01-25 15:42:07 | Gdańsk

Gdańsk jest miastem, które daje wiele możliwości. Zarówno, jeśli chodzi o życie zawodowe, jak i wypoczynek. Pobliskie miejscowości wypoczynkowe oraz większe miasta kuszą wieloma atrakcjami. Dlatego coraz więcej osób w Gdańsku i okolicach decyduje się na weekendowe wypady ze znajomymi. Często one są organizowane spontanicznie, co wiąże się z koniecznością załatwienia samochodu.

Spontaniczny wyjazd ze znajomymiO ile, gdy na taki wypad wybierają się 2-3 osoby nie ma większych problemów, to już w przypadku, gdy wybiera się nieco więcej osób, może być problem. Takie wyjazdy wiążą się również z nieprzewidywanymi sytuacjami np. awarią samochodu, którym będzie się jechać. W takich i wielu innych sytuacjach można skorzystać z możliwości wypożyczenia samochodu z profesjonalnej wypożyczalni.

Wynajem samochodów - na długie i krótkie wyjazdy

Wypożyczalnie samochodów mają przygotowaną bardzo szeroką ofertę zarówno, jeśli chodzi o flotę samochodów, jak i rodzaje najmu. Można zdecydować się na przykład na najem krótkoterminowy, jeżeli właśnie interesuje nas weekendowy wyjazd poza miasto. Na najem krótkoterminowy decydują się również osoby podróżujące służbowo np. na konferencję czy spotkanie biznesowe. Na oferty długoterminowe najczęściej decydują się przedsiębiorcy, którzy szukają pojazdów dla swoich pracowników do jazdy na co dzień, a także samochodów dostawczych czy busów pozwalających na przewożenie pracowników np. z miejsca zbiórki na plac budowy itp.

Jaki samochód wybrać?

Jak to zostało wyżej wspomniane, wypożyczalnie samochodowe mają w swojej ofercie szeroki wybór samochodów do wypożyczenia. Flota zazwyczaj składa się z kilku samochodów reprezentujących wybrane klasy np. samochody miejskie, rodzinne, dostawcze czy busy. Na stronach internetowych prowadzonych przez takie wypożyczalnie można sprawdzić, jakie samochody są dostępne i zarezerwować taki, który najbardziej nam odpowiada. Przykładem takiej strony jest https://carfree.pl/wypozyczalnia-samochodow-gdansk/pl, na której można zarezerwować samochód w Gdańsku. Poprzez stronę internetową można również skontaktować się z konsultantem i dopytać się o wszystkie szczegóły dotyczące wynajęcia pojazdu.

rezerwacja samochodu w GdańskuO czym pamiętać przy wynajmowaniu samochodu?

Niezależnie od tego, czy szukamy samochodu do wynajęcia na weekend, czy też interesuje nas najem długoterminowy, musimy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Ważne jest zapoznanie się z treścią regulaminu wypożyczalni, a także z treścią umowy najmu. Oprócz tego bardzo ważnym elementem jest również przeprowadzenie oględzin samochodu, który będzie wynajmowany. Jeżeli zauważone zostaną jakieś uszkodzenia, czy też będziemy mieć inne uwagi co do stanu samochodu, należy umieścić je w protokole odbioru, który przygotowuje pracownik firmy przed wydaniem pojazdu klientowi. Należy także dowiedzieć się, jakie usługi są dodatkowo płatne (jest to np. dostarczenie samochodu w miejsce wskazane przez klienta), aby uniknąć niespodzianek, gdy przyjdzie do rozliczenia umowy.

Artykuł Partnera


fot. Adobe Stock

Słowa kluczowe: wypożyczalnia samochodów, oferty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Muhamet E.
Muhamet E. - turecki nożownik z Wrocławia [FOTO]

Mężczyzna zabił rodaka nożem w Galerii Dominikańskiej.

lotnisko
Ile kosztuje miejsce parkingowe na lotnisku w Gdańsku? Gdańsk

Dowiedz się, gdzie zaparkujesz najtaniej.

Zobacz, czy moÅźliwa jest instalacja klimatyzacji w kontenerze!
Czy można zainstalować klimatyzację w kontenerze?

Zobacz, czy możliwa jest instalacja klimatyzacji w kontenerze!

Polecamy
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Pomysły na andrzejkowe wróżby
Pomysły na andrzejkowe wróżby

Andrzejki to nie tylko szansa na świetną zabawę, ale też święto wróżb i okazja do przepowiadania przyszłości.

Ostatnio dodane
Muhamet E.
Muhamet E. - turecki nożownik z Wrocławia [FOTO]

Mężczyzna zabił rodaka nożem w Galerii Dominikańskiej.

lotnisko
Ile kosztuje miejsce parkingowe na lotnisku w Gdańsku? Gdańsk

Dowiedz się, gdzie zaparkujesz najtaniej.